Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsiben hogy megy az altatás?

Bölcsiben hogy megy az altatás?

Figyelt kérdés

Ennyi idős korban még a legtöbb kisgyereknek van valami alvási rituáléja, arról hogy szokik le? Lehet, hogy emiatt nem lehet beszoktatni a bölcsibe?

A kisfiamat 4 hónap múlva viszem. Még mindig szopik, és nem nagyon akarja abbahagyni. Szóval megszoptatom, leteszem az ágyába, beteszem neki a kedvenc cd-jét. És úgy alszik a kedvenc macijával.

Tegnap anyunál volt, most először egész nap, és délután nem tudta elaltatni, csak azért érdekelne, hogy ez hogy lesz. Gondolom nem ő az egyetlen, aki ragaszkodik valamihez alvás előtt.


2011. okt. 17. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sem szoptatásra, sem cd hallgatásra nem lesz lehetősége, ezért úgy tudod vele a legjobbat tenni, ha ezekről "leszoktatod". Ezt persze könnyű mondani...

Biztos lesz szenvedés, nem alvás, de muszáj, különben nagyon kitolsz vele.

2011. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nem láttam volna a saját szememmel, el se hiszem.

akik már nagyobbak, tudják, hogy evés után kézmosás, pisi és fekvés. a kicsiknek 1-2x megmutatják, pár nap után szépen maguktól lefekszenek ők is. mindenkit betakarnak, aki problémásabb, amellé odaül a gondozó néni, simogatja vagy fogja a kezét stb. mindenki viheti a macit, a pelusát, a cumiját, kinek mi az alvós kedvence. maximum 10 perc és az összes kölök durmol. én itthon ennyi idő alatt jó, ha a pizsijét rá tudom adni...

2011. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a fiam 2 évesen volt először, itthon még szopival aludt el délben, ott viszont szépen elaludt - látta a többi kisgyereket, mindenki szépen lefeküdt, elcsendesedett, ő is feküdt a helyén és 10-15 perc alatt elaludt magától (a gondozónője simogatta kicsit a hátát, de nem nagyon kellett)


nálunk azt mondták, hogy az anyuka ne menjen be, mert úgy gyorsabban megszokja az új rendet és könnyebben elalszik, mintha az anyát bevonják, így is lett, pedig nagyon aggódtam


otthon továbbra is cicivel aludt el még jópár hónapig, szóval csak a bölcsi miatt nem muszáj most rögtön leszoktatni

2011. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát, azt tudom, hogy ott ezekre nem lesz lehetőség, azért is kérdezem. Leszoktatni nem nagyon megy, már az estiről sikerült, de nappal még nagyon kéri. Órákig tud hisztizni érte, és akkor nem lesz alvás. Egyébként annyira nem is gond nekem, csak a bölcsi miatt aggódok.

Nem lehetek ott? Hát, szegényke. Én meg inkább attól féltem, hogy hazaküldik, hogy nem lehet beszoktatni. A lányomat az oviból 3 évesen hazaküldték, hogy nincs el nélkülem.

2011. okt. 17. 21:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Annyi az altatas, hogy megkerjuk fekudjenek le, betakarjuk oket, es megkerjuk, hgy legyenek csondben. A problemasak melle leulunk, aki nagyon zajos, vagy szorakoztatja a tobbieket, azt kisagyba tesszuk a mini csoportosokhoz (1,5-2.5 evesek), de ez nem igazan jellemzo, es elotte tobbszori kerleles elozi meg. A gyerekek 99% teljesen ol elalszik, par napos hozzaszoktatas utan.
2011. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 fotucsok ***** válasza:

A bölcsi minidig más. Ott valahogy - úgy ahogy asszem a 2. válaszoló is írta - tudják a rendet. Egyébként nemrég még én is aggódtam, mert nem aludt el a kisfiam magától, de nekem sikerült megtanítanom vele. Este mese, ének, puszi, és kijöttem. Ha kijött, annyiszor vittem vissza ahányszor kijött. 3 nap alatt megtanulta, hogy egyedül aludjon el. A bölcsiben 5 perc alatt elalszik.


Egybként, ha valaki nehezen alszik el, nálunk kicsit simizik, énekelnek, esetleg dajkálják, de még így, hogy könnyen elalszanak is, közéjük szokott ilyen félülésben feküdni a gondozónéni.


Mondjuk nem tudom mennyi idős a kicsid, de szerintem ha szépen elmondod neki, hogy ezután hogy lesz, már megérti.

2011. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Most 20 hónapos, 2 éves lesz, amikor beteszem bölcsibe.

Otthon elég nehezen alszik el, valahogy már attól kiborul, ha meglátja a kiságyat.

2011. okt. 18. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:
esetleg megpróbálhatnád, hogy ne az ágyában altasd, ha az nem szimpi. tegyél le neki matracot, rá egy lepedőt, aludjon ott, a földön. a fiam sokáig polifoam szivacsokon aludt a gyerekszobában a padlón, a kiságyában csak éjjel aludt.
2011. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eddig aludt szépen, kb. 2 hete kezdte ezt, hogy nem akar aludni nappal. Csak velem alszik, semmit sem tudok csinálni vele.
2011. okt. 20. 12:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Régen volt, de hogy történt végül? :)
2021. dec. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!