Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Téli időszakban tölt egy...

Téli időszakban tölt egy hétnél többet a gyerkőcötök bölcsiben/oviban? Ha igen mi a titkotok? Az enyém 1 hetet megy,1 hét itthon :- (

Figyelt kérdés
2012. szept. 25. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bölcsiben dolgozom, ott is vannak ilyen gyerekek,és elmondom meglátásom szerint mi a gond.


Először is túl vannak féltve. Annyira be vannak öltöztetve, mintha mínusz 100 fok lenne, a gyerek csurom vizesen, leizzadva kerül be a bölcsibe (pedig kocsival hozzák), persze hogy az első széltől is megfázik. Öltöztessük fel rendesen a gyerkőcöt, aláírom, de ez túlzás, és többet árt, mint használ.


A másik: a szülők esküsznek a csodavitaminokra, amivel nincs is baj. De mellette bőven kéne enni a gyümölcsöt, zöldséget, mert úgy vettem észre, maga az immunerősítő nem fog csodát tenni.


Ezek persze nem rád vonatkoznak, hisz nem ismerlek, csak néhány tipp arról, nálunk mik szoktak lenni az apróbb hibák. (persze ezer más helyről és módon is összeszedhet, de 4 év után ezek a tapasztalataim)

2012. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A választ sajnos nem tudom, de az első válaszra szeretnek reagálni. Nemcsak a szülők öltöztetik túl a gyereket, hanem olykor az ovonok, gondozok is. Mostanában amikor reggel eleg hideg van aztán később melegszik az idő ki tudja hány fok lesz napközben, ilyenkor több váltó ruhát is otthagyunk az oviban. A dadus meg simán raadja mindet, fazni ugyan nem fog, de beleizzad és megfazhat. Nálunk ez elég nagy probléma itt az oviban erre nem nagyon figyelnek.
2012. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Azt nem tudod megtenni, hogy kevesebb ruhát hagysz bent? Így nincs mit ráadni..Mi télen általában csak overált kérünk+sapka, sál, kesztyű, csizma, így nem kell ezer egy réteget ráaggatni szerencsétlen gyerekre...


Egyébként nagyon nehéz megtalálni a középutat, mert van amelyik szülő minden reggel elmondja, hogy alaposan öltöztessük fel a gyereket. Megjegyzem, ez a gyerkőc nyáron is hosszú nadrág, zokni, pulcsi kombóban jött,szerencsétlen már néha zokogott, hogy nagyon melege van...(én egyébként napközbenre le is vetkőztettem)


Na ő pl folyton beteg...próbáltam finoman mondani anyukának, de hiába, ő nem így látja, ő gyereke, pont.

2012. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapgondolatban igazat kell adjak a bölcsiben dolgozó válaszolónak. :) A mi lányunk is elég beteges volt bölcsiben és az ovi első évében is, most talán már kicsit jobban bírja. És igen, extrán féltettük, most talán már nem annyira. Persze, most is figyelünk a helyes öltöztetésre, de talán már tapasztaltabbak vagyunk. Nekünk bölcsiben télen nem is járt, mert ahogy bement, azonnal beteg lett. Mint kiderült, az orrmandulája gócként működött. Ha ennyire beteges és elhúzódó a betegeskedés, akkor érdemes fül-orr gégésznek megmutatni, mert hátha az orrmandulájával is gondok vannak, bár ez sok minden más tünetből is kiderül (horkolás, éjjel nem vesz levegőt, nappal is állandóan a száján veszi a levegőt stb.). Miután kivették az orrmanduláját a lányomnak 3 évesen, utána lett jobb. Ettől függetlenül megy a multivitamin, megy az immunerősítő, gyümölcsöt is szereti. Most már 1-1,5 hónapot bír. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tavaj bolcsis volt a kislanyom. egesz evben csak 1 hete hianyzott. jarvany volt. most ovodas de meg mindig nem hianyzott egyszer sem. a titok. nalunk napi szinten a darabolt voroshagyma a tanyeron van a szobajaban ahol alszik. ha taknyos akkor a szalonban is. raadasul napi szinten eszik gyumolcsot. amit itthon nem eszik meg azt beadom tizoraira /nalunk azt vinni kell/ ,ott megeszi. sokat nevetunk ,jatszunk csikladozom hancurozunk, a nevetes a jo kedv a legjobb immunerosito. multivitaminokat nem kap.
2012. szept. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!