Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy lehet kikerülni a bölcsit?

Hogy lehet kikerülni a bölcsit?

Figyelt kérdés

Vállalkozó anyuka vagyok, a férjem és én is itthon dolgozunk kötetlen munkaidőben és eszem ágában sincsen 3 évesen beadni a gyerekemet bölcsibe. Én sem voltam bölcsis és a mai napig meghatározó az életemben az, hog anyu nagyon sokáig velünk volt, rengeteg dologra megtanított, nagyon sok helyre elvitt, magyarázott kifulladásig. Okos és kulturált gyerekek voltam a játszópajtásaink, nem voltunk betegek, nem etettek sz@rral.


A kérdés az, hogy hogyan lehet kikerülni a bölcsit?


Beíratod a gyereket és megbeszéled az igazgatóval, hogy reggel megmutatod 2 órára (hadd játszon) aztán viszlát?


Vagy itt is lehet kérvényezni olyasmit, mint suliban a "magántanulóság" intézménye?


A válaszokat nagyon köszönöm :)


2018. jan. 20. 18:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%
Bölcsödébe egyáltalán nem kell járni. Nálunk pl nincs is, ha valaki akarná se vihetné. Ovodával régebben az volt a helyzet, hogy 5 éves korig egyszerűen nem vitted ha nem akartad, be sem kellett iratkozni, iskola előtt volt kötelező 1 év, de csak a délelőtti foglalkozások akkor is.Jelenleg úgy van hogy 3 évesen kötelező beiratkozni, de 5 éves korig kérhetsz felmentést a járás alól, igy lényegében ugyanott vagy mint régebben. 5 évesen kell bejárni de csak délelőtt , és még akkor is megoldható hogy otthon reggelizik, 9 körül beértek és ebéd előtt elhozod. Én is igy csináltam, 9-től fél 12 -ig voltak a gyerekek, 5 éves koruktól 1 évet a suli előtt,de nem ettek ott.
2018. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó, ezt hogy tudtad megoldani? Mit dolgozol? Hogy az Offért, de ez nekem is nagyon szimpatikus. Suliból mikor jönnek haza?
2018. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
*hogy=bocs :)
2018. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

11-es vagyok, úgy oldottam meg ahogy irtam, akkoriban még 5 éves korig be sem kellett iratkozni, egyszerűen be sem mentünk, nem iratkoztuk be és kész. Mi vidéken élünk, mezőgazdasági területen saját vállalkozásba fogtam. De ismerek még könyvelőt, épitészt, tervezőt, forditót, és otthoni korrepetálásból élőt, otthon kozmetikusként dolgozót, aki ugyanigy csinálta.

A gyerekeim a suliból amint vége az óráknak délben jönnek haza,( ahogy nálunk az iskola 90%-a) vagy a nagyszülőkhöz is tudnak egyébként menni ha épp szükséges.

2018. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
24%
Mi is csak 5 èves koràtòl jàrattuk oviba, 9- 13-ig. Nem szemetet kaptak enni, Waldorf ovi egèszsèges kaja. Mi meg tudtuk oldani, àltalàban velem volt de. , nagyival vagy babysitterrel este. Olyan a munkànk, hogy du., este dolgozunk 3,4, de van, hogy 5 napot egy hèten , ezèrt legalàbb de. vele akartam lenni.
2018. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Aki nem viszi oviba 3 èvesen, annak nem hasznos a vàlasza😂.

Az jobb lett volna, ha beadom oviba ès mi a fèrjemmel jobb esetben du. 2 -re megyünk pròbàra, majd 19- kor előadàs, este 10.30 előtt nem èrünk haza. Ez nem minden nap van ìgy , van amikor du. is van előadàs, de van olyan nap is amikor egyàltalàn nem jàtszunk, vagy csak egyikünk. Oyan is van, hogy a főpròba hetèben napi fèl òràt làtom a gyerekemet, ha anyu behozza a szìnhàzba.

2018. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Végre valaki, aki hasonlóan gondolkodik, mint én :)

A nagy 4 és fél évesen kezdte az ovit, a kicsi is pont 4 és fél évesen fogja. A nagy délben ragaszkodik hozzá, hogy elhozzam. 4 óra kötelező, tehát ez így pont jó. Felmentést kértem óvodai nevelés alól. Az óvodaigazgatónál kellett nálunk, a jegyzőtől kaptunk engedélyt, a védőnő, gyerekorvos egyetértésével, hogy a gyermek otthoni nevelése megoldott.

Én is 5 évesen kezdtem az ovit ( akkor is fél napos voltam) és nekem is nagyon jó volt, hogy sokáig otthon maradhattam :)

2018. jan. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!