Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Így beirassam a bölcsibe?

Így beirassam a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Még tavaly ősszel/télen beírattam bölcsibe a most 2 éves kislányom, hogy idén ősszel kezdjen.

Ugye úgy beszéltük meg, hogy én nem tudok egyből munkáltatóit vinni, mert ugye nem 2 nap mire új munkát találok (a régi helyemre távolság miatt nem tudnék járni).

Mondták is, hogy jó rendben, ezzel nincs is baj. Csak apátol feltétlen legyen a papír.

Na de közben januárban kiderült, hogy terhes lettem.

Így mondta is a védőnő, hogy nem hiszi h mehet a bölcsibe, meg így is túljelentkezések vannak stb.

Amúgy nem is lenne baj.

De ma jött az értesítő, hogy felvették. Nyílván bemegyek szólni, hogy mi is a helyzet.

De ha mondjuk így is járhatnak, akkot beirassam? Mert pl nem szeretném azt, hogy netán évközben kirakják, mert nincs hely, Én meg úgy is itthon vagyok. Szóval úgy ertem h az nem lenne neki egy törés, hogy megszűnne ez a lányomnak?



2018. jún. 26. 16:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Ha nincs hely, akkor a bolcsi ne vegye föl. Ha meg fölveszi, akkor van hely. Ezer oka lehet, hogy valakinek miért van szüksége segítségre, az általatok nagylelkűen ajánlott helyek (melyeket természetesen ismerek) lényege, hogy a szülővel van a gyerek.

Azt is bírom, mikor azt a tanácsot kapja anyuka depresszió vagy bármi egyéb esetén, hogy kérjen segítséget, de ha meg meri tenni, akkor magának szülte, ha nem bírja, ne szüljön, stb.

Ennyi erővel mondhatnám, hogy aki a gyerek legfontosabb első 3 évében nem tud vele lenni, mert nem all úgy anyagilag és dolgoznia kell helyette, az ne vállaljon.

De nem mondom, mert nem vagyok szűk látókörű.

Amúgy a gyerekem 2 éves és nem jár bolcsibe, ha esetleg ez valaki sebére gyógyír volna.

2018. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
30%
Lemaradt, hogy “míg a bolcsi lényege, hogy az anya kicsit a gyerek nélkül lehessen”.
2018. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
34%

"Ha nincs hely, akkor a bolcsi ne vegye föl."


Szép és jó, de nagyon sokszor úgy veszi föl a bölcsi a gyereket, hogy papíron tényleg megy vissza anyuci dolgozni, csak közben mégsem, mert meggondolja magát/ jön a kistesó/ kamu volt a munkáltatói... stb.

Azaz tényleg elrabolja mások elől a helyet.

2018. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
44%

Lemaradt, hogy “míg a bolcsi lényege, hogy az anya kicsit a gyerek nélkül lehessen”.


Nem. A bölcsi lényege hogy az anya is vissza tudjon menni dolgozni. Nem azért van hogy legyen hova lepasszolni a gyereket ha anyuka lusta nevelni. Arra ott vannak a nagyszülők, rokonok, vagy a fizetős családi napközik. Azt a 3 évet ki lehet bírni a gyerekkel, míg kötelezően nem kell oviba mennie szerintem.

2018. jún. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es, szomorú, hogy csak lustaságban tudsz gondolkodni, de szerencsére nemcsak a te véleményed számít.
2018. jún. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!