Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a feltétele annak, hogy...

Mi a feltétele annak, hogy bölcsödébe menjen a gyerek, kell hozzá munkaviszony ilyenek például?

Figyelt kérdés

Még nem született meg a gyerek,de anyagi és egyéb okok miatt olyan másfél 2 évesen bölcsibe szeretném vinni és én 6 órásban elhelyezkednék. 5 hónapos vagyok, nincs munkahelyem,mert szakami gyakorlaton voltam fél évig suli miatt, így ki kellett lépnem a munkahelyemről mivel az nem volt kompatibilis azzal amit tanulok. A gyakorlat alatt derült ki hogy terhes vagyok ,tehát ezért így már nem tudtam elhelyezkedni, pláne úgy hogy még veszélyeztetett is vagyok.

Szóval az a kérdésem hogy mik a feltételei? Elkezdjem legalább 1 évvel előbb a jelentkezést bölcsibe? Hallottam hogy milyen nehéz bölcsit találni,mert kevés is van és sokan a gyerek. Semmit nem tudok ezekről a dolgokról. Első gyerek.



2018. júl. 4. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy milyen nehéz bölcsit találni település függő. Megyeszékhelyen lakom,itt eléggé leterheltek a bölcsik. Lányom 7 hónapos volt,mikor kezdődött az új tanév,ezért felhívtam a kiszemelt bölcsit,hogy mikor írassam be,ha azt szeretném,hogy 2 évesen kezdhessen. Azt mondták,azonnal.

Az felvételi időpont eltérő,itt nálunk folyamatos felvétel van,de vannak olyan bölcsödék ahol egyszer van egy évben beíratás,ez általában április környéke. Mindenképp beszélj a kiszemelt bölcsivel,ők fel tudnak világosítani a náluk lévő szokásról. Mikor jelentkeztünk,a munkahelyemről szándék nyilatkozatot kellett vinnem,ami igazolta,hogy van munkaviszonyom,és várnak vissza. Mikor kezdtünk,akkor pedig kellett egy igazolás,hogy munkába álltam. Nálunk csak az anyától kértek,de van ahol mind a két szülőnek kell vinni. Persze tisztában vannak vele,hogy megnehezíti a munka keresést,ha a gyermek otthon van,ezért be szokták venni az olyan szülők gyermekeit is,akik jelenleg nem dolgoznak,de munkát keresnek. Az ő esetükben határidőt szabnak meg,ami alatt munkát kell találniuk. A mi bölcsinkben ez a türelmi idő három hónap.

2018. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Jesszus, akkor nekem így nagyon nehéz lesz, hogy nincs munkahelyem, én nem vagyok az a kismama aki munkaviszonnyal lett terhes. Azt sem tudom pontosan hogy mikor vennék fel a gyereket bölcsödébe, hogyan tegyem függővé a munkahely kezdésemet akkor. Nem kezdhetek el pár nappal bölcsödét keresni akkor amikor már felvettek mert esélytelen annyi idő alatt találni. A másik meg, hogy ha felvették a gyereket és megvan a pontos ideje, hogy mikor kezdhet, de nem sikerült találnom munkahelyet, akkor meg nem tudom hova rakni a gyereket. Nekem a családom nem itt él, anyósom meg nem fog minden nap rá vigyázni.

Mondjuk egészségügyi végzettségem van, így abban reménykedem hogy könnyű lesz majd munkát találni.

2018. júl. 4. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.Beveszik akkor is,ha nincs munkád,de x időn belül találnod kell. Szóval el tudsz kezdeni dolgozni,mert ő közben már beszokott a bölcsibe.
2018. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2018. júl. 4. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!