Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha terhes leszek és nem tudok...

Ha terhes leszek és nem tudok dolgozni mig a kisfiam bölcsődébe jár ki kell vennem?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. Kisfiam november elején lesz 2 éves, most kezdte a bölcsit. Én november 3-tól fogok dolgozni új munkahelyen mivel a réginél határozott ideig szólt a szerzödés igy a munkaviszonyom gyed alatt megszűnt. 1 évet dolgoznom kell, hogy a második babára is kapjak csedet, gyedet. Igy úgy döntöttünk kisfiúnk megy bölcsibe én meg dolgozok, már vágyok is a társaságra és a kisfiam is sokszor unatkozott itthon. Bölcsibe azt mondták ők úgy ajánlják, hogy 2 évet járjon bölcsibe és 2020 szeptembertől kezdje az ovit, mert jövő őszre még az se biztos, hogy szobatiszta lesz. Ez tetszik igy nekem is, bölcsibe úgyis kevesebben vannak, több figyelem jut a gyerekekre. Viszont ha én terhes leszek mondjuk egy év múlva és nem tudok menni dolgozni akkor megint itthon kell lennie? 26.héten vele is kórházba feküdtem 3 hétig fenyegető koraszülés miatt, ezért már előre félek. Nem akarom mástól elvenni a helyet, de ez őt is megzavarná ha igy alakulna, hogy ki kell vennem. Még elég távoli dolog ez, de már gondolkodok, hogy is lenne.

2018. szept. 25. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól még lehet bölcsis a gyerek, mert újra terhes vagy.
2018. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt értem. Csak nem tudom, hogy az mindegy e, hogy dolgozok vagy táppánzen vagyok itthon
2018. szept. 25. 11:47
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Ilyen esetben nem szoktak problémázni. Ha már beszokott,és jár x ideje,nem teszik ki.

Mi is így jártunk. Másfél évig járt bölcsibe ovi előtt a lányunk, több mint egy éve járt már,mikor sikerült a kistesó. Még 4 hónap volt hátra az oviig,senki sem mondta egy szóval sem,hogy ne vigyem. A gyereknek sem jó,ha egy év után hirtelen kikerül a megszokott környezetből,majd otthon dekkol hónapokig ovi előtt. Könnyebb a beszoktatás is,ha folyamatosan társaságban van.

2018. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell kivenni. De felesleges neki 4 évesen a bölcsiben maradnia, menjen oviba. Simán szobatiszta lesz jövő nyáron
2018. szept. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

4-es, jós vagy?

Egyébként is rosszul számolsz, a 4. szülinapján már ovis lesz így is.

2018. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem vagyok jós, de a gyerekek 90 százaléka szobatiszta lesz, mire 3 éves lesz.
2018. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6, az alapján hogy nálunk hányan kezdték el ténylegesen az ovit azok közül, akiknek kellett volna szeptemberben... jócskán kevesebb az 90 %-nál, kb. 70 %-ot mondanék.

És ezek a gyerekek MIND betöltötték a 3-mat. Van köztük márciusi is (3,5), aki halaszt szobatisztaság miatt.

A kérdezőé pedig jövőre be se tölti szeptemberre.

2018. szept. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

*

és azok közül is akik elkezdték, több rendszeresen bepisil. Azaz csak állítólag szobatiszta.

2018. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk nem lehet bölcsis olyan gyerek akinek nem dolgozik mindkét szülője.
2018. szept. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

Valószínűleg maradhat végig a bölcsiben.


Pláne, ha komplikáció nélküli a terhesség, akkor dolgozhatsz tovább terhesen is. Ha pedig veszélyeztetett terhes lennél, netalán kórházba kerülnél, és emiatt nem tudnád megoldani otthon a kisfiad napközbeni vigyázását, külön jó, hogy már egy megszokott helyre adhatod be.


Ha megszületik a baba, akkor mondhatják esetleg, hogy maradjon otthon a fiad is.

2018. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!