Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kell valamilyen igazolás a...

Kell valamilyen igazolás a bölcsődébe?

Figyelt kérdés
Azt olvastam,hogy a bölcsődei ellátás akkor ingyenes,ha a szülő dolgozik,viszont ha nem,és mégis bölcsibe jár a gyerek,akkor megvonják a gyedet/gyest. Konkrétan az érdekelne,hogy a munkahelyemről kell kérnem valamilyen igazolást arról,hogy állományban vagyok? És már a beszoktatáskor is állományban kell lenni? Mert ha nem megy a beszokás a fiamnak,akkor nyilván még várnék a munkába állással.

2019. jan. 4. 05:16
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Semmi sem igaz abból, amit leírtál.

1, A bölcsőde nem ingyenes. Van gondozási dij és van az étkezési díj. Ingyenes akkor lesz, ha a jövedelmetek nagyon alacsony.

2, A barátkozásnál kérnek munkáltatói igazolást, mivel elvileg ha nem dolgozom, tudsz vigyázni otthon a gyerekre.

3, Nem vonják meg a gyedet, se a gyest.

2019. jan. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ahhoz kell igazolás hogy egyáltalán bölcsődébe mehessen a gyerek, vagyis nálunk kell munkáltatói mindkét szülőtől, kevésbé telített bölcsinél elég csak az anyától. Viszont nem ingyenes, van gondozási díj.
2019. jan. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
A gyedet megvonják ha úgy jár bölcsibe a gyerek,hogy a szülő nem ment vissza dolgozni. Gyes esetében nincs ilyen.
2019. jan. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Első gyerek,így még nem igazán vagyok jártas az ilyen kérdésekben. A bölcsi (ahová beíratnám) weboldalán azt olvastam,hogy csak étkezési díjat kell fizetni,tehat tudom,hogy nem teljesen ingyenes.

Végülis leginkább az volt fontos számomra,hogy már a beszoktatás ideje alatt is állományban kell-e lennem. Mert ugye a beszoktatas eleinte csak pár óra,amikor még az anyuka is ott lehet a gyerkőccel. És ha nem szokja meg a gyerek,akkor nem tudom a munkát elvállalni,mert nincs kire hagynom a gyereket.

2019. jan. 4. 09:05
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk is két munkáltatói kellett: apa, anya. Étkezés+ gondozási díj a fizetendő, ez havi 30-35 ezer, attól függően hány munkanap van. Ebből az étkezés csak kb. 350 Ft/ nap.
2019. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
A beszoktatás max 5 nap alatt le szokott menni úgy, hogy pénteken már ott is alszanak.
2019. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jan. 4. 16:41
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Kellett nálunk. 2 hét volt a beszoktatás. Nézd a bölcsi szempontjából. Kevés a hely, a két szép szemedért nem fogják elhinni, hogy te majd most nekiállsz dolgozni. Foglalod a helyet a beszoktatással mások elől, közben meg nem is vagy biztos benne, hogy beíratod. Ha mindenkinek jutna hely a bölcsikben, jogos lenne a szempontod, de sajnos verseny van, hogy ki kerüljön be.
2019. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,igazad van. Csak ezért tettem fel a kérdést,hogy tisztábban lássak. Talán tényleg az a baj,hogy nem vagyok benne biztos,hogy be akarom íratni. Sajnos nem tudom a nagymamára bízni,de az anyagiak miatt muszáj előbb visszamennem dolgozni. És az egyik felem úgy érzi,hogy ezt inkább én élem meg rosszul és a fiam majd tök jól fogja ott érezni magát. De ez már nem ide tartozik...
2019. jan. 4. 23:36
 10/10 anonim ***** válasza:

A lepontozóknak. Nem jár gyed, ha a bölcsibe ment a gyerek, és közben a szülő nem ment vissza dolgozni.

[link]

2019. jan. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!