Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Korai fejlesztést kapó gyermek...

Korai fejlesztést kapó gyermek tényleg nem mehet bölcsődébe?

Figyelt kérdés
2019. jan. 10. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%
Óvodába nem mehet, bölcsi nem kizáró ok.
2019. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az óvodát nem érinti,mert az kötelező!


A bölcsivezető ezzel altat,hogy nem veheti fel a lányom bölcsibe,mert a korai fejlesztést adó intézmény lehívja a normatívát a lányomra. És így 2 helyen nem lehet normatívát felvenni rá.


De ismerős szakember szerint ez nem igaz,mert a korai fejlesztés alanyi jogon jár,és nem érinti a normatívát.


Nem tudom már,kinek higyjek...


12 hónapja van beíratva. Csoportlétszámban benne van szeptembertől.


Orvosi ajánlás van több helyről.


Dolgozok.


Mégsem veszik fel.

2019. jan. 10. 18:40
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekem annak idején azt mondták, hogy amennyiben a bölcsőde integráló, csak ott kaphatja meg az államilag finanszírozott fejlesztést, ha pedig nem szerepel az adott bölcsőde profiljában az integrálás / SNI-s gyermekek ellátása, akkor folyhat máshol az ingyenes fejlesztés. A lényeg, hogy a fejlesztésért járó fejpénzt egy intézmény veheti fel, és integráló bölcsőde esetében ezt ő kapja.
2019. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Megoldódni látszik a helyzet :)


Köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 11. 13:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Írd meg kérlek a megoldást, hogy más is okuljon belőle!

Én nem vagyok érintett, de érdekelne a tapasztalatod.

2019. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

12 hónapja húzódott az ügy. Több orvosi ajánlást vittem be, munkaszerződést, mindent. Én is pedagógus vagyok, TUDOM, hogy olyan indokokkal halasztgatta a vezető a kezdést, ami NEM VALÓS.

De mivel egy városban vagyunk pedagógusok, én EDDIG nem balhéztam, csak neki.


Viszont elegem lett. Most kezdett volna alányo február elsején. Bementünk, hogy akkor tényleg vihetem-e majd, egyebek. Megint elkezdte a vezető a szokásos rizsáját.

Utána hívtam a nagyfőnököt, a fenntartót. Ő csak a beosztottját védte,m ő mondta, hogy nem mehet így a lányom, ha korai fejlesztést kap. EZ SEM IGAZ. MEHET.

Én meg felhívtam a jegyzőt, különböző kapcsolások után az oktatási referensnél kötöttem ki.

Ő odatelefonált a bölcsibe. kb 2 óra múlva hívott, hogy pont most van egy szabad hely, és mehet a lányom :)


Nagyon érdekes. ha kiszámolom, most 34 hónapos a lányom , és 21 hónapos volt, hogy bementem a bölcsibe, és beírattam. AZÓTA KÜZDÖTTEM!!! DE sikerült. Az a lényeg.

2019. jan. 12. 17:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Köszi a beszámolót, nagyon tanulságos. Klassz vagy, hogy így kiálltál az igazadért és a gyereked jogaiért. Csak így tovább!
2019. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Muszáj volt. De csak akkor fogom elhinni,hogy tényleg sikerült,ha már oda fog járni.
2019. jan. 13. 14:13
 9/11 A kérdező kommentje:
Jár a kislányom január óta. Egy angyal bent,csak a dicséretet halljuk róla! Olyan jó ez :)) . Elkezdett beszélni is,már verseket,meséket mond kívülről.( De olyanokat,hogy pl. a Boribon pancsol, azt vègig). Megérte küzdeni!
2019. máj. 23. 06:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok neked és neki is! :)
2019. máj. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!