Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Normális az, ha egy gyermeket...

Normális az, ha egy gyermeket 7 hónaposan bead az anyukája bölcsődébe?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a '70-es években mennyire volt ez gyakori és manapság mennyire gyakori ez?

2019. jan. 18. 14:26
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
19%
A babáknak az anya mellett a helye! Nem idegenek között egész nap! Az anyának mondja ki az első szavakat, felé teszi meg az első lépéseket, ha nem érzi jól magát, az anya mellett tud igazán megnyugodni! Az anyatej fontosságáról már nem is beszélve. Aki azt írja, hogy a magyar anyák el vannak kényeztetve, biztos, hogy nem szült még gyereket.
2019. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%
Aki meg nem tud szoptatni? Na azzal mi van? Ő nem anya? Igenis van, akinek vissza kell mennie dolgozni és van, aki vissza akar menni felnőttek köze, akár 4-6 vagy 8 órában. Aki meg egyedülálló az nem tud évekig otthon lenni, meg nem mindenhol van nagyi, akikre rá lehet sózni.
2019. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
88%

Kedves 7-es! bármibe fogadnék, hogy a Te gyerekeid azért (is) kiegyensúlyozottak és sikeresek, mert nem csak az első 3 évben, hanem azóta is megingathatatlanul biztos érzelmi háttér van mögöttük. Semmiképp nem kisebbítem az első évek kötődést és érzelmi biztonságot, világba vetett bizalmat megalapozó jelentőségét! De minden együtt fontos.


Láttál már olyan anyukát, akinek nem(csak) anyagilag volt iszonyatosan nehéz az otthon töltött három év, hanem amiatt is, mert előtte olyan aktív életet élt, hogy egy idő után otthon már egyszerűen nem érezte magát jól? És nem azért mert nem szerette a gyerekét, nem azért, mert terhére volt, nem azért, mert neki nem való gyerek, hanem mert olyan szellemi kihívásokra is zsüksége volt a teljes élethez, amit GYED-en és GYES-en egyszerűen nem lehet megteremteni (vagy otthoni munával nyilván, de az meg önámítás, hogy a gyerekkel van 3 évet, ha közben a gép előtt ül, míg a gyerek egyedül játszik).?


A depressziós, önértékelési gondokkal küzdő anyák többségének nagyon jót tesz, ha visszamennek legalább félállásba dolgozni. Ez néha napi négy órát jelent, és a kicsi csak délelőtt jár bölcsibe, vagy három nap jár, két nap nem jár.


Én nem állítom, hogy nincsenek olyan anyukák, akik valamiért szülnek, de igazából csak addig szeretnek a gyerekükkel lenni, amíg az alszik. Tudom, hogy vannak ilyenek. Olyanok is, akik ugyan otthon vannak, mégis még a beteg gyereket is elviszik bölcsibe, oviba, csak ne zavarjon otthon.


De nem minden eset egyforma. Akinek a lelki egészségéhez kell legalább egy félállás, az hadd menjen már vissza dolgozni, ne ítélje el ezért senki, és pláne ne állítsa róla teljesen látatlanban, hogy az ilyen nem való anyának.


Arról miért nem nyit senki vitát, hogy való-e anyának, aki nem képes egy házasságot vagy élettársi kapcsolatot megőrizni, egy családot egyben tartani? Vagy alapvetően jól megválasztani azt a férfit, akitől gyereket szül? Nem képes annyira nő maradni, hogy a férje ne keressen már a gyerek 3 éves kora körül valaki mást? Az ilyen anyukák gyerekei nagyjából kit***lhetik azzal, hogy nem kellett járniuk bölcsibe....:(

2019. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
21%
Senki nem mondta, hogy aki nem tud szoptatni, az nem anya! De az, aki menekül a munkába, mert nem érzi jól magát a babája mellett, az nem igazán jó anya, akár tetszik, akár nem. Vannak kényszer helyzetek, de ma már kezd a gyerekvállalás is a rohanó világban egy kötelezően letudandó, essünk túl rajta dolognak tűnni, nem pedig az élet egyik legszebb ajándékának, amihez sok idő és türelem kell. Dolgozz még a szülés előtti napon is reggeltől estig, szüljél, gyere ki a kórházból, mint valami szupermodell, nehogy szoptass, inkább csináltass műmellet, azonnal passzold le a babát és állj munkába!
2019. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
83%

Ne keverjük már a szezont a fazonnal! 3 évről beszélünk! Ki szoptat három évig? Ki az, akinek 3 év kell ahhoz, hogy a gyerek első lépéseit és első szavait hallja? Millióból tízen?


Eg yéves kora alatt beadni tényleg nem szerencsés, én másfél-két éves kor körül tartom már elfogadhatónak, a körülményektől és a gyerek természetétől függően. Három év rengeteg idő, nem minden gyerek igényel ennyit.

2019. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Metionin ***** válasza:
80%
Simán normális, annak ellenére hogy Magyarországon nem olyan megszokott. Sok országban eleve 6 hónapig lehet otthon maradni a gyerekkel, utána go vissza melóba. A 70es éveket nem tudom, városon lehet hogy már volt bölcsi de pl. ahol én laktam szabolcsban, a 2000es évek elején lett, addig csak ovi volt.
2019. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
29%
Pont ezek miatt vallja egyre több nő és férfi, hogy neki nem kell gyerek. De ha valaki megmondja, akkor le van hordva mindennek.
2019. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
22%
12-es akkor maradj is kulfoldon. Vagy ha nincs gyermeked akkor psszt. Akik a gyermekkel otthon tudnak lenni miert vannak elkenyeztetve? Mert akinek hasfajos a gyermeke es egesz nap sir, vahy amikor jon a foga es belazasodik, nem akar aludni, vagy mikor mar tud totyogni es mindent kiborongat es szaladgal aztan elesik az neked olyan nagy elkenyeztetes? Mikor egyutt sirsz a gyermekkel mert nem tudod mi a baja? Meg mikor nem tudsz aludni mert etetni kell? Ebbe te sem gondoltal bele szerintem. Az az elkenyeztetes ha bebiszittert fogadsz es te eljarkalsz dolgozni a kis irodaba stb a siro gyermeket meg mas gondozza es nem neked kell vele idegeskedned.
2019. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
33%
20-as vagyok. Azt el felejtettem hozzacsapni hogy magadra egyaltalan nincs idod ha otthol kell lenni a gyermekkel akar 1-2-3 evig. Aki nem tudja megoldani a nagyszuloket vagy a bolcsodet mert pl nem minden faluba van szerintem vagy aki valami tanyan lakik ott tuti nincs, bebiszitter draga akkor az hogyan oldja meg? Naugye..
2019. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
94%
Most arról én vitázni nem akarok, hogy normális-e vagy sem, de akárhogy is: van, akinek muszáj.
2019. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!