Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Kaptam magzati adókedvezményre...

Kaptam magzati adókedvezményre papírt amit odakell adnom a munkáltatómbak a táppénzes papírral együtt. Az gond szerintetek, h. háziorvosom Soproni a lakcímem is oda szól? Viszont nem ott lakunk

Figyelt kérdés
Ezért a magzati adókedvezményre meg a táppénzes papírra is más cimem can felírva nevem minden más az.Nem akarok lakcímet változtatni mivel akkor a háziorvosom is má ezt meg nem akartam.Védőnőt meg a nőgyógyászt meg az érdekelte,h.hova viszem a babát.Cégbe belémkötnek ez miatt?
2019. szept. 16. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi köze van a háziorvosnak a magzati adókedvezmény papirhoz?

Amúgy szabad orvosválasztás van, ha nem lakcímeden laksz,keress másikat, aki átvesz...

2019. szept. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magzati adókedvezményes papírt elvileg a nőgyógyász ad



Egyébként sehova nem adják le.

Berakják egy dossziéba, amit ha NAV ellenőrzés van akkor lobogtathatnak.

Te is tegyél el másolatot!



Ha egyszer elköltöztél akkor változtass meg a címet, ha nem akarod, akkor a munkahelyeden is az a címed legyen.

Az orvosnál is mindegy alakcím, ha már egyszer oda jársz és befogadott. Első alkalommal van, aki más körzetest nem fogad, mert nem köteles.. Ennyi...

2019. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Amunkahelyeden nem lesz gond, hanem majd a baba paprjaival ha megszületik.

Mert a baba automatikusan az anya ÁLLANDÓ lakcimét kapja, és a baba összes irata arra a lakcimre fog menni automatikusan.

2019. szept. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem meg a munkáltatóhoz egyszerre viszem a papírt és nem tudom gond lesz e neki,bár lehet nem...Háziorvost nem szeretnék váltani már az elejétől fogva hozzá járok ,itt ahol lakom meg azt sem tudom ki lenne.Ezért nem akarok futkozni még ez miatt is..😊
2019. szept. 16. 21:36
 5/8 anonim ***** válasza:
A munkáltató már nem teszi el az igazolást. Neked kell megőrizned 5 évig. Max elkerik, hogy rápillantsanak. Legalábbis így lenne szabályos már csak.
2019. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A baba iratai nem az anya állandó lakcímére mennek,hanem ahogy a kórházban felveszik az adatokat az anyakönyvi hivataltól. Én sem ott szültem és lakom,ahova be vagyok jelentkezve,a lányom mégis ide kapta az állandó lakcímét és postázni is ide postázták mindenét. Ez friss tapasztalat, 2.5 hónapja szültem és senkit nem étdekelt,hogy miért 200 km-el odébb van az állandó lakcímem.
2019. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó😊.Köszönöm.Akkor jó én is hamarosan szülök és ezen kattogok,h.mi legyen .De ha nálad is aktúális most akkor kicsit megnyugodtam.Nagyon szeretem a háziorvosom de úgy tudom ha más a lakcímem akkor nem vállalhat tovább itt ahol a párommal lakom meg fogalmam nincs ki lehet meg ki tudja meddig fogunk itt lakni mert egy idő után pici lesz a lakás😊Köszi
2019. szept. 16. 22:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig,ha van kapacitása,vállalhat. Nekem eddig semmi hátrányom nem volt abból,hogy nem ide vagyok bejelentkezve. Ugyanúgy háziorvoshoz is itt járok.

6.voltam

2019. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!