Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekeim között 20 hónap...

Gyerekeim között 20 hónap lesz a korkülönbség. Akinek szintén ennyi (+ - 1-2 hónap) milyen testvérek? Tudnak együtt játszani? Volt-van gond kiskorukban a viselkedésükkel (egymással)?

Figyelt kérdés
2014. júl. 28. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesznek jó vagy rossz testvérek,hogy hány hónap/év van közöttük. Erre nincs tuti recept. Vannak akik 5-6 év különbséggel is jól megvannak egymással,mások meg 1-2 évvel is ölik egymást.
2014. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk 20 hónap van a fiunk és a lányunk között. A fiunk alapvetően egy nyugis típus, nem egy bújós. A lányunk pont az ellenkezője.

Kezdetben nem volt féltékenység, sőt a nagy hozta sokszor a kicsi textilpelusát, hogy sír vegyem fel. :)

A gondok akkor kezdődtek, amikor a kicsi is kúszott, mászott, és elvette a nagy játékát, vagy ledöntötte a nagy műgonddal felépített tornyát. Ilyenkor gyepa is volt. Össze kellett csiszolni őket a közös játékra. Amióta a kicsi is jár, sokkal jobb a helyzet. Sokszor nagyon szépen játszanak együtt, kifejezetten együtt akarnak sok dolgot csinálni, főleg a nagy a kicsivel, tudják, hogy bizonyos játékoknál egymás után jönnek, és szépen kivárják a sorukat.

Sokszor van vita, de egyre kevesebb. A nagy 3,5 a kicsi most lesz 2.

Ami "életmentő", hogy a nagynak is legyen valami hordeszköze (pl. tesóülés, tesókocsi), mert hiszti ellen, és hosszabb elmenetel esetén jól fog jönni.

2014. júl. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én is kíváncsi vagyok a válaszokra,nálunk is 20
2014. júl. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
*hónap lesz (bocsi)
2014. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 20hónap van a fiuk között és nagyon jól elvannak egymással. A kisebbik már 2,5éves, a nagyobbik nemrég mult 4éves és most már igazán jól el tudnak bandázni. :)

Néha gyepálják egymást- de ez a ritkábbik- szerencsére. :)

2014. júl. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szia, Fintor Zsófi, én Lili vagyok egyébként és megint teherbeestem és megint 4 hónap lesz a 2. gyerekeink között :)
2014. júl. 29. 13:40
 7/10 A kérdező kommentje:
és mindenkinek köszönöm a válaszát és örülök a további tapasztalatoknak is.
2014. júl. 29. 13:41
 8/10 anonim ***** válasza:
:) nagyon örülök :) egy másik kérdésnél már izgultunk érted,de úgy emléksdzem nem jött össze akkor a baba.
2014. júl. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen akkor nem, de nem rég sikerült.és bízom benne, hogy most nem lesz gond. akkor rosszul is kezdődött...de most minden jól halad...persze még az elején vagyok. ez még csak a 7. hét.
2014. júl. 30. 17:35
 10/10 anonim válasza:
Köztem és a húgom között pont húsz hónap van. Mindig jó testvérek voltunk bár anyának néha meggyűlt velünk a baja :) de ez egyébként nem csak ezen múlik hogy mekkora a korkülömbség
2015. szept. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!