Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Valóban így működik?

Valóban így működik?

Figyelt kérdés
Kisfiam betöltötte a 6 hónapot. Apa fogja most igényelni a gyed extrát.A párommal külön lakcímen vagyunk. Viszont a kisfiam az én lakcímemre van bejelentve. Ha apa veszi fel a gyedet kaphatom én a családi pótlékot, vagy át kell jelenteni apa lakcímére különben nem kap gyedet? Nem szeretném ha nem az én lakcímemre lenne bejelentve, mert olyan rossz érzéssel töltene el, mintha nem hozzám tartozna..
2019. okt. 4. 08:45
 1/7 A kérdező kommentje:
*nekem akkor le kell mondanom a családi pótlékról? Sorry, béna vagyok, nem tudom ez hogy műkodik :D
2019. okt. 4. 08:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A férjedet kéne átjelenteni oda, ahol lakik... 🙄
2019. okt. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az sajnos nem jó opció! :/ mert rengeteg papir munka kéne a munkahelye meg a kocsija miatt.
2019. okt. 4. 09:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyednél kikötés, hogy az igénylő a saját háztartásban nevelje a gyermeket. Gondolom egy háztartásban éltek, csak apuka nem oda van bejelentve, viszont nem tudom, így is elfogadják e a kérelmet.
2019. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, egy háztartásban élünk. Csak külön lakcímre vagyunk bejelentve. Én veszem fel most a gyest meg a csp-t.
2019. okt. 4. 09:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Férjem máshova van bejelentve, ő kapja a gyedet, én a családi pótlékot.
2019. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2019. okt. 4. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!