Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Van valaki aki Németországban...

Rakottkrumplistészta kérdése:

Van valaki aki Németországban szült, és ha igen, milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
24 hetes kismama vagyok úgy alakult, hogy itt kint fogok megszülni. Ide járok vizsgálatokra is. Mielőtt teherbe estem dolgoztam mindössze 6 hónapig ... De csak közvetítői cégen keresztül. Arra lennék kíváncsi, hogy ha csak ilyen kevés ideig dolgoztam és az sem hivatalos cégen keresztül volt akkor is jogosult leszek valamilyen családi segélyre?

2019. nov. 12. 08:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Èn itt szültem, már kisiskolásokat a gyerekeim.


Most hogy vagy bizotsítva a férjeden keresztül?

Ez az egyik legfontosabb kérdés.

A családipótlékra/Kindergeld mindenképpen jogosult leszel. Azt viszont nem tudom pontosan, hogy a minimális Elterngeldet megkapod-e. De szerintem azt is megkapod.


Tapasztalatom: bementem a korházba megszültem, pár nap múlva haza mentem és ennyi. Mindenröl mindenhol iszonyat részletes infot adnak. Söt gondolom már a biztosításod is küldött terhességgel meg szüléssel kapcsolatos brossurákat, info papirokat. De a nödokidtól is mindig mindent megkérdezhetsz. Ès lassan már járhatsz szülésfelkészítésre is.

2019. nov. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Igen, férjemen keresztül vagyok biztosítva.
2019. nov. 12. 08:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is Németországban szültem, írhatsz privit. :)
2019. nov. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elterngeldet a szülés (vagy Mutterschutz kezdete, nem emlékszem pontosan) előtti 12 hónap átlagos nettó bére alapján kapsz. A közvetítőn keresztül dolgozás gondolom azt akarja jelenteni, hogy adózatlan illegális jövedelmed volt csak, amit az állam nem látott. Elterngeldre ez esetben nem számíthatsz, mivel az jövedelempótlás, és nem alanyi jogú.
2019. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

elsö vagyok


kedves 4-es. Miért vagy az a tipikus köcsög magyar külföldön?

Elöször is közvetítön keresztül két féle képpen tudom elképzelni és egyik sem illegális, mindegyiknél bejelentett munka. DE ez egy kicsit sem oszt vagy szoroz mert amit egyedül jól írtál, hogy 12 hónap ledolgozott idönek kell lennie.

DE alap Elterngeldre számíthat. 100%ban nem vagyok biztos, de azt az is kapja aki semmit nem dolgozott, de itt él és itt van biztosítva....

2019. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!