Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Valoban jogtalanul veszem...

Valoban jogtalanul veszem igenybe a csaladi adokedvezmenyt?

Figyelt kérdés
Marcius ota kulon lakcimen elunk a felesegemmel.Ot gyermekunk vele elnek.Meg nem vagyunk elvalva.O mar egyedulallokent kapja a csaladit szeptember ota.En meg igenybeveszem a csaladi adokedvezmenyt de szolt,hogy ne tegyem mert bajom lehet belole a Nav-nal.Egyikunk sem tudta ezt.Valoban igy van?Most voltam tappenzen a lanyommal ket napot mert o dolgozott ehhez sem vagyok jogosult utolag mondtak neki.En csak segiteni akartam.

2019. nov. 27. 15:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
És táppénzre sem vagy jogosult, ugyanezen ők miatt.
2019. nov. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

6, Ebtv 44 e.

Telen:

e) * a szülő, aki tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermekét otthon ápolja és a gyermeket a saját háztartásában neveli;

2019. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 babyboom567 ***** válasza:
100%

Mi szerepel az irataidban?

Ha a régi címed, akkor menj be a navhoz,mondd el hogy el fogtok válni, folyamatban van az ügy, és érdeklődsz, hogy mit kell tenned.Ne mondd hogy már külön élsz.Ha azt mondják, hogy le kell mondani, akkor mondd le a következő hónapban.Azért 5 gyerekre az adókedvezmény elég sok, nem tudom, hogy a feleséged milyen munkát tud 5 gyerek mellett végezni, hogy érvényesíteni tudja.

2019. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Előző, tök mindegy, mi van a papírokban. Nem számít a lakcím, csak az életvitelszerű együttélés.

Nem jogosult se kedvezményre, se gyáora. Csal. Ennyi.

2019. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nem vagy jogosult es lehet is belole bajod. Mivel minden nyomtatvanyon szerepel hogy buntetojogi felelosseged tudataban tanusitod, hogy a jogosultsav fenn all nalad. De nem. Mert nem neveled a gyerekeket sajat haztartasban. Ez azt jelenti hogy te a fuzetesed 66,5%-at fogod kapni es abbol vonjak a gyerektartast is. Szivas.
2019. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Nem tudtam,hogy el lehet intezni ugy az egyedulallokent igenyelt csaladit hogy a jelenlegi ferj(en) nem kellek hozza igaz a lakcim kulonbozo
2019. nov. 28. 07:45
 17/29 A kérdező kommentje:
Szeptember ota kapja a felesegem az egyedulallo csaladit es most szol hogy a csaladi adokedvezmenyre nem vagyok jogosult
2019. nov. 28. 07:47
 18/29 A kérdező kommentje:
Igen ez csalas bar egyikunk sem tudta.A tb ugyintezo mondta,hogy jovore ket honapot vissza kell fizetnem majd a navnak most intezem a cegnel a lemondast,nyilatkozatot.A felesegem is ennel a cegnel dolgozik ahol en is.Ez most nalam kb 80e ft minusz a fizetesembol.Gyerektartast kozos megallapodott osszeget fizetek meg nincs rola birosagi hatarozat nem valtunk meg el kozos tartozast megis csak en fizetek biroi letiltas van a fizetesemen 33%
2019. nov. 28. 09:17
 19/29 anonim ***** válasza:
Bocs, de nem kellett hozzá szólnia. Akkor sem lennél rá jogosult, ha ő nem egyedülállóként kérné.
2019. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
89%

A gyerekek érdekét nézve szerintem az lehetne a megoldás, hogy közös megegyezéssel közös felügyeleti jogban állapodtok meg. Így a gyerekek élhetnek a Te lakcímeden is, jogosult leszel táppénzre, családi pótlék felére és adókedvezményre is. Elvileg ilyenkor a fele időt a gyerekek Veled kellene töltsék, de szerintem a gyakorlat ettől eltérhet, tehát maradhatnak anyukával a házban, de legyenek Nálad is tartózkodási hellyel bejelentkezve, de plusz a családi pótlék felét, ha akarod, átadhatod anyukának. Ha a családi adókedvezmény felét igénybe tudod venni, akkor anyagilag könnyebb helyzetben vagy, vagyis stabilan ki tudod fizetni a gyerektartást. Ellenkező esetben úgy jársz, hogy a kötelességeid esetében 5-gyermekes családapa vagy, de a jogaidat és lehetőségeidet illetően szingli. Vagyis sokat adózol, semmire nincs jogod, de fizetsz, mint a katonatiszt. Ez az adórendszer óriási igazságtalansága, amire még nem figyelt fel eléggé a kormány - bár valahol olvastam már róla, hogy tematizálták már...


A megegyezésben mediátor tud segíteni, ami olcsóbb is, mint a bíróságon vitatkozni, és gyorsabb.


A házat, autót ne hagyd olyan egyszerűen veszni, ne légy jófej, mint én voltam, most a jövőbeni túlélésed a tét. Egy kizsákmányolt, szenvedő, hajléktalanság ellen küzdő, lelkileg halott apa nem ér a gyerekeknek semmit. Küzdj magadért és a gyerekeidért!


Ami az egysejtűt illeti: ha egy ilyen kompromisszumba az asszony nem megy bele, tényleg az... saját magának is szarabb lesz, még ha ezt most nem is látja.

2019. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!