Ti is hallottátok?

Figyelt kérdés
Nem szeretek politizálni,de Orbán mai bejelentése..a család védelem mi egymás.A nyugdijasoknak 13.havi nyugdij..de az is 21-től,de az is 1 heti lesz.Állítólag van valami még ebbe a 5 csomagba de mi?Tervez valamit a csalàdosokon is segíteni?Hol lehet ennek utána olvasni?En nagyon kétlem hogy lesz valami,pedig nagyon jol jonne egy kis plusz pénz.Nekem specc az áprilisi csaladibol már semmi sincs,pedig most kaptuk meg.1x elmentem nagybevásárolni,foztem egy jobb ebédet (amit a gyerekek már régen mondogattak) és annyi.Tiszában van ez a "jo" ember hogy milyen árak vannak a boltban???Meg milyen nehéz úgy hogy itthon vannak a gyerekek,és azért jo lenne főtt ételt adni nekik?!Igen,nyáron is itthon vannak de az megint más.Már van gyümölcs zöldség is bőven a kertben.Nem is tudom mi lehet az egyedül allokkal akiknek becsődölt a munkahelye,vagy aki kénytelen otthon maradni mert se suli se ovi de munka se.
2020. ápr. 6. 14:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
60%
Bocsánat, nem tudom miért kérdezőt írtam, mikor a 8-asnak válaszoltam. Ne haragudj Kérdező. :(
2020. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
27%

#11

Miért hol kivitelezhető ilyen amúgy? Ez nem ország specifikus. Nyugaton mondjuk 1000-1500 Euro egy olcsó albérlet, egy ember átlagosan meg kb annyit keres, ha nincs valami nagyon jó szakmája vagy képzettsége. Akkor ott még ennyi se jut ételre sem.. Ez máshol sem kivitelezhető mindenkinek.


Ez tény, hogy a kérdezőről semmit nem tudunk, de ha már gyerek van mindent meg kell tenni értük nem? Azért szomorú, hogy az jön le az írásából, hogy enni id alig tud nekik adni. Ha így lennék, akkor kb BÁRMIRE hajlandó lennék, nem a családi pótlék emelést várnám. Amúgy sem fogják emelni. Hogy miért? Hogy ne az szüljön, aki nem dolgozott és nem is akar. És ez így van rendjén.

Amúgy most a vírus idején is jár étel a gyerekeknek, nálunk kihordják, van ahol érte kell menni stb. Kérdező, ezt intézed nekik??

2020. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
59%

#8:

Azt ugye érted, hogy ahol most mindkét szülőt kirúgták, ott 3 hónap után (lejár a munkanélküli) a családi lesz az egyetlen bevétel? Ha egy gyerek van, az kemény 12 ezer forint.


A kérdező arra akart célozni, hogy eddig egy hétig, vagy tovább elég volt a családi, most ugyanez az összeg elfogyott 3 nap alatt, csak kajára.


Sajnos mi is rendesen megéreztük, hogy felmentek az élelmiszer árak. Öten vagyunk, ebből két nagyétkű kamasz, két felnőtt, és egy ovis. Nem tudunk (jobban) spórolni az ételen, csak ha az egészségünk látja kárát.

Mindketten dolgozunk, van mellékállás is, több pluszt bevállalni megint csak úgy tudunk, ha az egészségünk és a gyereknevelés látja kárát.


Sejteknek sincs, hogy mi lesz, merre tovább. Egyelőre megyünk plazmát adni. Amíg fizikailag bírjuk.

És akkor ott a mi legnagyobb félelmünk: a téli tüzelő. Arra is félre kell tenni. Tavaly 400 ezer, idén 600, és még megy fel az ára.


Egy biztos, ez a kormány nem fog segíteni.

2020. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
78%
Azért írtam, hogy itthon, mert nem vagyok képben, hogy mi a helyzet más országokban. Nem követek hol mennyit keresnek a szülők, és mik a feltételek. Azért írtam, hogy itthon, mert erről tudok nyilatkozni, mivel ezt a helyzetet ismerem, és nem azért mert azt hiszem, külföldön kolbászból van a kerítés. Ez már a szavaimon való lovaglás.
2020. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
30%

3 hónap még messze van, éppen addigra újra el is kezdhetik visszavenni az embereket..

Vagy most mit gondolnak, hogy a családit felemelik 200 ezerre? Most ha emelnének is rajta 10 ezer forintot, semmit se segítene szerintem az sem. Ez így ebben a formában nem működik, hogy a családit emeljék..

A családosokon segítve közvetve lesz a munkáltatók által..

2020. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%
"Kedves" 8as. Örülök neki hogy neked ilyen f..za életed, állásod meg kereseted van. Nekem meg egy 5 hónapos kizárólag szoptatott babám van akit nem hagyhatok itt. A férjem az autóiparban dolgozik. Akármikor elveszítheti a munkáját. És nem, nem a családiból élünk, de beláthatnád hogy ha 13.havi nyugdíjra van keret, lehetne erre is. Ha már az árak az egekben a forint meg sz.rabb mint valaha. A kérdező se azt írta hogy éhen halnak, hanem hogy 1 bevásárlás egy fél vagyon.
2020. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
11%

Engem aztán nem érdekel hogy a gyakorin egy random ember minek nevez, én tudom magamról, hogy kinek hogy segítek jelenleg is meg minden, remélem te is megteszed a magadét bőven...

Amúgy meg nekem is minden ismerősöm kisgyerekes, mégse kell senkinek még a családi emelésre várni hogy főzni tudjon már bocs, pedig nem mozgok elit körökben.

Szóval legyen fennhéjazó, de igenis kiveri nálam a biztosítékot hogy valaki úgy nevel gyereket, hogy 2 hét esetleges bevételkiesés után már nem tud nekik enni adni vagyis ilyenekre céloz...Ha meg nem így van fogalmazzon érhetően..

2020. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
80%
Rajtad kívül senki nem látta, hogy a kérdező azt írta volna, hogy éheznek. Még csak azt se hogy célzott volna rá.
2020. ápr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%

"Szóval legyen fennhéjazó, de igenis kiveri nálam a biztosítékot hogy valaki úgy nevel gyereket, hogy 2 hét esetleges bevételkiesés után már nem tud nekik enni adni"

És mi van, ha esetleg a kérdezőt elhagyta a gyereke apja és hirtelen puff elesett a család egy teljes keresettől?

Mert lehet ez is a háttérben...Na, ott hidd el, hogy forint számít. Meg aztán mi van, ha holnap elüt téged egy autó, elveszíted kezed-lábad és nem tudsz otthonról dolgozni? Na, vajon akkor is ilyen fennhéjazó lennél és dőzsölnének a gyerekeid a jóban?

2020. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
8%
Jólvan, nézzed a szélsőséges eseteket, de valljuk be nagyon sok ember azt hiszi itt, hogy a családi arra van, hogy abból kellene megélni.. Én ebből ki is szállok.
2020. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!