Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekkori Botulizmus Ismerte...

Gombi76 kérdése:

Gyermekkori Botulizmus Ismertek olyat aki adott mézet csecsemőnek? Lett bármi baja? Hallottatok csecsemőkori megbetegedésről Magyaroszágon a méztől?

Figyelt kérdés
Gyermekkori Botulizmus Tegnap hoztam haza újszülött csecsemőm a kórházból. Nem írtak fel tápszert, mert volt már tejem. Éjfél körül borzasztósan sírt szegénykém, így eszembe jutott, hogy a kórházban cukrozott vizet adtak neki. Naívan azt gondoltam jót teszek, ha természetes édesítőszerrel helyettesítem, így kb. fél deci vízhez adtam egy csapott teáskanál mézet (Aldi méz). Nem itta meg teljesen. Majd megnéztem a neten és teljes pánikba estem, hogy uramisten milyen betegséggel járhat a méz csecsemő korban. Ostorozom magam azóta is, nem tudok aludni, gyötör a bűntudat és a butaságom. Azt tudom, hogy hibát követtem el, lecseszést bőven adok magamnak. Felhívtam éjjel a Heim Pál kórházat, azt mondták nem indokolt, hogy bemenjünk, csak ha bármi tünet van. Köszönöm előre is!

2019. nov. 16. 12:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Létezik. Ritka. Pláne hoyg epeszu ember utána néz, kit adhatg egy csecsemőnek. Cukros víz se kell neki.
2019. nov. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Én ezt nem is értem. Ha van terjed miért nem azzal kínáltad? Mi járt a fejedben? Lehet, hogy csak egy kis anya közelségre vágyott. Ilyen icike picikének, hogy jutott eszedbe? Amúgy meg reméljük nem lesz baj. De ez valóban eloforduló betegség.
2019. nov. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Elég veszélyes dolog

2019. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

Miért nem a melled adtad neki éjfélkor, mikor felsírt? A cukros vizet is elutasíthattad volna, hiszen te vagy az anyja.

Ilyen pivi babának az anyatejen/tápszeren kivüp nem szabad mást kapnia.

Szóval verd ki a fejedből, hogy ilyet adsz neki, és figyeld a jeleket.

2019. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
😱 Egy vagy két éves kor alatt tilos a méz!
2019. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Huh ezt én se értem. Ha van tejed, miért cukros vizet akartál adni?


Elvileg valóban tilos 1 éves kor alatt mézet adni, viszont amikor olvasgattam mit szabad és nem, azt írták, az ellenőrizetlen szomszéd néni mézet nem szabad adni mert abból tuti baj lesz, a bolti mezeket szanaszét ellenőrzik, nem hiszem hogy lesz probléma, de légyszíves ezentúl ha sír a gyerek, vagy úgy gondolod éhes szomjas, használd a melleid mert azért van benne a tej!!!


Komolyan érdekel mi járt a fejedben amikor a cukros víz mellett döntöttél?

2019. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy eséllyel semmi baja nem lesz, mert ez egy kimondottan ritka betegség. Viszont azt gondolom, hogy ha egy anya mézzel akarja etetni az újszülöttjét az nagyjából semmit sem tud a csecsemöápolásrol. A kisbaba anyatejet, vagy tápszert eszik, mást nem! És nem is kell itatni semmivel, majd csak ha már hozzátáplálod, kb. fél éves korában. Kezdjél el utánaolvasni a dolgoknak.

[link]

2019. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem miért nem cicivel kínáltad.

Amúgy nem valószínű hogy ennyitől baja lesz. Ha bár nekem eszembe sem jutott volna de anyósom adott neki 1x mézes cumis pici korában amíg mosdóban voltam. Hála istennek nem lett baja.

2019. nov. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

Nyugi!

A méz valóban veszélyes, de azért nem ciánkáli. Csak akkor lesz tőle baja a gyereknek, ha volt benne baktérium, ami nem túl valószínű.

Írd fel a mai dátumot, és ha megbetegedne a kicsi, feltétlen mondd az orvosnak, hogy mézet kapott, akármilyen keveset is. Akkor se biztos, hog attól lett baja, csak gondoljanak rá, hogy esetleg mégis.

2019. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
38%
Amikor én voltam gyerek, a méz még az első adható fájdalomcsillapítók/ízesítőszerek egyike volt. Anyukám pár hónapos koromtól adott mézet, ahogyan a kortársaim 90%-a is kapott. Én nem tudok olyanról, akinél ez előjött volna. Nyugi. Nem patkánymérget evett.
2019. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!