Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Tök mindegy milyen okokból,...

Tök mindegy milyen okokból, de minél később szeretném munkahelyemen bejelenteni, hogy babát várok. Ha mondjuk 5 hónapos terhesen jelentem be, kapom visszamenőleg a családi adókedveményt?

Figyelt kérdés
Pasim nem tudja igénybe venni, nem vagyunk összeházasodva.

2020. ápr. 7. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A visszamenőleges részt csak majd a következő évi adóbevallásnál igényelheted meg. El nem veszik, de csak később kapod így még.
2020. ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt hittem ezt havonta kapja az ember, vagy nem?
2020. ápr. 7. 17:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaja, értem, a visszamenőleges részt kapom meg később, a fennmaradó x hónapot kapom simán.
2020. ápr. 7. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy már 3 hónaposan látszani fog, 5 hónaposan már tutira fog látszani a hasad...
2020. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pasim.... Szebben is nevezhetnéd a gyereked apját de a te dolgod.

Amúgy azt a részt amit havonta nem érvenyesítesz utólag adóbevalláskor tudod, el nem vész. De 5 hónapig titkolni necces, főleg most nyáron, persze ez is a te dolgod

2020. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
23%

Én úgy tudom, hogy ha terhes vagy nem rughatnak ki. De ha nem szólsz és leépítés van akkor igen.

Párod nevén van a gyerek és nem vagytok összeházasodva, attól függetlenül szerintem ő is igényelheti az adókedvezményt. Ami a terhesség 91napjatól jár.

2020. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, miért írsz olyan dolgokról, amikről fogalmad sincs? Terhes nő védett mindenhogy, nem csak akkor, ha bejelenti. Ha kirúgják, és akkor közli, hogy amúgy ő terhes, akkor vissza kell kapnia az állását.

"Párod nevén van a gyerek és nem vagytok összeházasodva" --> Terhes még csak a kérdező, úgyhogy ilyen nincs, hogy a párja "nevén van" a gyerek. Az a gyerek jogilag akkor lesz a párjáé is, ha megszületik. És nem, ebben az esetben nem igényelheti az adókedvezményt, csak majd ha már megszületett a gyerek, akkor megkaphatja visszamenőlegesen. A kérdező igényelheti terhesen, de ő meg nem akar még róla szólni a munkahelyén. Így ő is majd csak utólag kérheti azt, amit most nem vesz fel.


Kérdező: havonta is lehet kérni, de lehet évente egy összegben is, ki hogy szeretné. Elveszni nem fog az, amit most nem veszel fel, de nem is fogod rögtön megkapni az igénylés után, csak majd a következő adóbevallásnál, ha megigényled.

2020. ápr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!