Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A családi adókedvezmény úgye...

A családi adókedvezmény úgye addig jár egy gyerek után amíg nappali tagozaton tanul. Hogy ha a gyerek KATA-s vállalkozó lesz nappali tagozat mellett, akkor továbbra is megkapja a szülő az adókedvezményt?

Figyelt kérdés

2022. júl. 11. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de egyszerűbb lenne, ha felhívnád az allamkincstárat és utána kérdeznél. Annál pontosabb választ itt nem fogsz kapni.
2022. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem addig jár az adókedvezmény, amíg nappalin tanul, hanem amíg családi pótlék jár utána. Tehát amíg középiskolás, vagy pl. ötödéves ráépülő képzésre jár. Egyetemista, főiskolás után nem jár kedvezmény, csak beleszámít kisebb testvér kedvezményénél a létszámba. Szerintem mindegy hogy mellette KATÁ-s-e.
2022. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, a feltételek szerint ugye rendben lenne, viszont azt nem tudni hogy üti e a kettő egymást.
2022. júl. 11. 18:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy 2021-es cikk, esetleg keress rá, hogy változott-e, de szerintem nem. (Pár éve is így volt, de azért inkább ránéztem, hogy most is ez van-e.)


[link]


"Ha a továbbtanuló diáknak rendszeres jövedelme lesz, már nem számít eltartottnak, vagyis nem vehető figyelembe a családi pótlék számításánál. A jogszabály szerint rendszeres jövedelemnek kell tekinteni azt, ami három egymást követő hónapban meghaladja a mindenkori legkisebb munkabér összegét. A minimálbér összege 2021-ben bruttó 167400 ezer forint, ami nettó 111321 forint. Ha a diák három hónapon keresztül ennél több jövedelemhez jut, akkor ezt 15 napon belül jelezni kell az államkincstárnak, és a negyedik hónaptól már nem számít az eltartottak közé."


Ha a KATA-val nem egyenletes a bevételed (pl. van 3 jó hónapod, de aztán 3 hónapig semmi), akkor ha jól értelmezem elsősorban a saját bevallásodon múlik, de azért én átlagot becsülnék, és az alapján lemondanám, ha tényleg nem jár.

2022. júl. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a cikket, a cikk az érettségi utánról szól, és amit idéztél pedig "továbbtanuló diák" -ról szól, én még középsuli mellett csinálnám.
2022. júl. 11. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Ó, jó, hogy ezt írtad, automatikusan felsőoktatásra gondoltam. Ez esetben nem tudok fejből segíteni, de javaslom, hogy keresd meg a vonatkozó jogszabályt, annál pontosabb választ nem is kaphatsz. Hogyha a kérdésben szereplő állítás onnan származik és nincs megkötés a diák jövedelméről, akkor jár.
2022. júl. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!