Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Megoldás lenne, ha a kormány...

Megoldás lenne, ha a kormány emelné a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Rendszeresen olvasom, hogy az emberek emelést szeretnének. Mi is 3 gyereket nevelünk, de ez se lenne megoldás szerintünk. Alanyi jogon jár és sajnos egy réteg sok gyereket vállalna, ha magasabb lenne az összeg. A férjemmel úgy gondoljuk, hogy az emelést munkaviszonyhoz kellene kötni. Csak azok kapnák a magasabb összeget, ahol legalább az egyik szülő minimálbérért dolgozik. Nektek mi erről a véleményetek? Szerintetek mindenki megérdemelné, hogy több családi pótlékot kapjon?
2023. jan. 17. 14:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

*Es igen több gyerekre több nyilván de aki minimálbérbe van az nem is tudja az egészet igénybe venni."


Oké, mondjuk minimàlbérre ne is vállaljon már valaki több gyereket.....

2023. jan. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

4!


Alanyi jogon jár, tehát igen, megigenyeltem. Egy pillanatig nem rinyaltam azon, hogy mekkora osszeg. Extra. 100ft is extra az államtól, nem abból kell q gyereket eltartani.

2023. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 NTBS ***** válasza:
16%
Nem. Sok szülő nem a gyerekre költi azt a pénzt.
2023. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Első sorban én is a munkahelyeket helyezném előtérbe! Egyszerűen pici gyerek mellet csak az tud dolgozni akinek vagy sok sok segítsége van vagy otthonról is tudd dolgozni… a munkahelyek meg nem támogatják a csak délelőtt tudok és csak 4-6 órába, ha épp nem beteg a gyerek munkaerőt, ami azért elég vicc úgy, hogy a gyerek 2 éves korától 28 ezer forint amiből meg kéne élned, és sokaknak a férje se vinni se hozni nem tudja a gyereket. Amúgy én csak akkor adnék magasabb gyest, ha meg van a csed gyed jogosultság, na meg igazából az a baj vele, x éve is ennyi volt csak akkor azért mégis többet ért… nem baj, ha kis összeg na de azért az inflációval növekedhetne arányosan.
2023. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
86%
NTBS, amíg a gyerek kap enni, van hol aludnia, van fűtés, víz, stb, addig a gyerekre van költve. Egy gyerek többé kerül havonta mint 12e.
2023. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
Tízes kommenttel érték teljes mértékben egyet. Egyébként nem az állam pénzére kéne alapozni, amikor valaki gyereket vállal. Az állam normális egészségügyet és oktatást biztosítson, mert jelenleg magas fizetés mellett is a röhejes gyes, családi, adókedvezmény többszörösét költöm ezekre a dolgokra pusztán azért, mert nem működnek.
2023. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem a csp-t emelném, hanem az adókedvezményt, leginkább az egy gyermekesekét, mivel rohadt igazságtalan, hogy kettőre négyszer annyi jár.
2023. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

Én inkább bölcsiférőhelyet bővítenék.

Ha kell beáldoznám a családit is (4 gyerekem lesz lassan pedig)


Viszont, ha már adják, akkor nevetséges, hogy lassan 40 éves vagyok és a szüleim ugyanennyit kaptak rám..

2023. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
34%

"Viszont, ha már adják, akkor nevetséges, hogy lassan 40 éves vagyok és a szüleim ugyanennyit kaptak rám.."


Biztos nem. 19 éves a gyerekem, 6000 akarmennyi volt q kezdő összeg anno.

2023. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%

Nekem az szúrja a szemem, hogy egyre több ismerősnél látom az apuka dolgozik, anyuka otthon van a gyerekekkel felállást, ami szerintem sok esetben nem jó.


Amikor legutóbb kutatásokat olvastam, akkor még bsc-vel sem volt kimutatható statisztikai alapon, hogy előnyös, ha valaki otthon marad a gyerekkel és nem íratja be bölcsibe (msc-vel és phd-val igen), de gimis végzettség alatt meg hátrányos (átlagban) a gyerek IQ-jára nézve. Miközben a gyed maximalizálása pont azt okozza, hogy akinek tényleg magas a fizetése, mert tanult, az visszamegy dolgozni, mert megérzed, hogy 400 ezerrel kevesebb a családi bevétel, akinek meg gimnáziumi végzettsége sincs az otthon marad a gyerekkel, ami ezek szerint káros a gyereknek és hosszútávon a társadalomnak is.


Én hosszabb nyitvatartással és a gyerek 3 éves kora előtt erős kirúgás elleni védelemmel próbálkoznék, esetleg azzal, hogy az apukák is kapjanak valami kedvezményeket, és családi adókedvezmény helyett az adókedvezményt 50-50%-ban a két szülő tudná érvényesíteni, hogy az alacsony keresetű nők is motiváltabbak legyenek arra, hogy visszamenjenek dolgozni.

2023. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!