Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Megoldás lenne, ha a kormány...

Megoldás lenne, ha a kormány emelné a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Rendszeresen olvasom, hogy az emberek emelést szeretnének. Mi is 3 gyereket nevelünk, de ez se lenne megoldás szerintünk. Alanyi jogon jár és sajnos egy réteg sok gyereket vállalna, ha magasabb lenne az összeg. A férjemmel úgy gondoljuk, hogy az emelést munkaviszonyhoz kellene kötni. Csak azok kapnák a magasabb összeget, ahol legalább az egyik szülő minimálbérért dolgozik. Nektek mi erről a véleményetek? Szerintetek mindenki megérdemelné, hogy több családi pótlékot kapjon?
2023. jan. 17. 14:00
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
77%

Semmi értelme az alanyi jogon pénzosztásnak. A teljes csp rendszert megszűntetném és a családi adókedvezményt alakítanám át százalékos rendszerré. Tudom, tudom, igazságtalan lenne, mert azokat támogatná jobban, akik nem szorulnak rá. De ha már a fairséget keresem, akkor szerintem úgy lenne fair, hogy aki többet beletesz, az vehet is ki többet.


Az elhelyezkedési problémával egyetértek. Mondom ezt úgy, hogy szerencsére mindketten jó munkakörben és beosztásban dolgozunk, rugalmas helyen, de a megőszültem mire találtunk egy bölcsit, ahol van szabad hely és ez is MAGÁN! Valaki annyira keveset keres, hogyha magánbölcsibe kell adnia a gyerekét, konkrétan nem éri meg visszamennie dolgozni. Ez már alapból hatalmas hiba. Aki akar dolgozni és lenne is hol, az tudjon! A gyed maximalizálás lényegét értem, de nem teremtik meg a feltételeit annak, hogy a nők visszatudjanak térni gördülékenyen a munka világába.

2023. jan. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

19


Bocs igazad van


Anyunal ràkérdeztem, hogy mit is mondott, és ertettem félre.

2-gyerekre kapott annyit, mint most az 1 gyerekesek



De mindegy

Tényleg nem sok


De ha másra menne, szerintem sokat érne…


Én szívesebben venném, ha rendesen tudnék dolgozni.


Szóval nem emelnék rajta 4 gyerek ide vagy oda (3 volt a terv, ikrek lettek utoljára)

2023. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!