Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » SNI- beszédfogyatékos kaphat...

SNI- beszédfogyatékos kaphat támogatást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kisfiammal évek óta küzdünk a beszéddel, mivel vidéken élünk a logopédus hiánnyal is, illetve már rengeteg vizsgálaton részt vettünk mire végre 1 hónapja behívták a megyei bizottsághoz ahol megállapították,hogy SNI- beszédfogyatékos BNO F80,90

Mivel sajnos az iskolán kívül is hordom Tsmt tornára illetve egy kisegítő tanárhoz is ami nem.kevés pénz havonta+ itthonra a fejlesztő eszközök,könyvek stb...

Anyagilag nehezen bírom.

Kérdésem a következő lenne ma kapta meg ezt a kódot amit fentebb írtam, de neten nem találok túl sok információt illetve van ahol ezt van ahol azt írják, erre kaphatunk emelt összegű családi pótlékot illetve Gyest vagy valamilyen támogatást?

Választ előre is köszönöm.

Természetesen orvostól is megfogom kérdezni, de addig is több véleményre/tapasztalatra lennék kíváncsi.

Szép napot!



2023. ápr. 26. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. 50 % a kaja az iskolában, de ennyi.

Ha van róla papírja, akkor elvileg már az iskolában kéne fejlesztést kapnia, és nem neked kéne hordanod magánban. Viszont az a tapasztalat, hogy az iskolai fejlesztés nem igazán hatékony, szóval én nem hagynám abba a helyedben a magánt.

2023. ápr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem jár támogatás.
2023. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos sejtettem.

Igen megkaptuk a papírt, de sajnos ezen a héten így aztmondta az iskolai fejlesztő,hogy idén már nem tudja betenni fejlesztésre.

2023. ápr. 27. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány éves? Iskolában már úgysem jók a fejlesztések, de oviban se nagyon. Magán logopédus kellene, még jobb ha logopédiai osztalyba járhat.
2023. ápr. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, az államit ne bánd. Csoportos fejlesztés van, és beteszik őket 1-8. osztályba 8 fős csoportokban. Nálunk volt a fiam 2.-as, meg egy 7.-es, meg egy 8-as gyerek. Nagyon hatékony volt, gondolhatod. De még az első évben valamit csináltak is, aztán felmondott az a kis hölgy, és onnantól az intézményvezető járt ki, és az volt a fejlesztés, hogy megcsinálták együtt a házi feladatot. Amit a napköziben is meg tudtak volna csinálni, szóval...

Nyilván hiába is mondtam volna bármit, hiszen ez a hölgy az intézményvezető volt.

Később egy nyugdíjas bácsika járt ki a fiamhoz, akkor már tudtak csoportot bontani, így a kiírt heti 4 óra helyett 20 percet csak vele foglalkozott. Szóval szerintem nem is kellett volna kikérni a papírt, csak bélyeg a gyereknek, de fejlesztést nem fog kapni.

Tekintve, hogy hogy akarják a tanárok teljesítménybérezését megoldani, szerintem jövőre már nem is lesz olyan osztályfőnök, aki elküldi akármelyik gyereket kivizsgálásra. Szóval majd lehet villogni, hogy milyen jó az új rendszer, mert hirtelen el fognak tűnni az sni-s gyerekek.

2023. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!