Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ausztriaban mire számíthatok...

Ausztriaban mire számíthatok egyedülállóként?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk ki, egyedül nevelem a 10 eves kislanyom, albérletben, szülői felügyelet az enyém, én vettem, veszek igénybe mindent.


Bejelentett munkám van,

Családi pótlékhoz mennyi idő kell mire megkapom, illetve egy összegben, vagy havonta is tudom igényelni?

/úgy tudom ez a különbözet esetén van csak. /


Az önkormányzatnál segítenek ezt elintézni?



2023. júl. 3. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiköltöztetek, akkor a Bezirkshauptmannschafthoz menj el és csináltass mindkettőtöknek Anmeldebescheinigung-ot. Ezt a papírt, azzal a papírral együtt küld el a Finanzamtnak, hogy a teljes szülői felügyelet a tiéd. Meg persze az FBH igénylőlapot és Meldezettelt. Legjobb esetben 2 hét, de ha sz@rakodnak apuka miatt, akkor több idő...és igen, havonta fogod kapni.
2023. júl. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
69%

Mindenben egyetértek az előttem szólóval, csak annyiban egészíteném ki, hogy a Finanzamt-nak 6 hét feldolgozása van a Familienbeihilfe megítélésére, amit többnyire ki is használnak. Legalábbis Bécsben kihasználják, mivel ezrek igényelnek ott családi pótlékot.


Ha Bécsben laksz, akkor az Anmeldebescheinigung-ot az MA 35-nél kell megigényelni. Minden más vidéki kerületben pedig valóban a Bezirkshauptmannschaft-hoz kell fordulni.

2023. júl. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!