Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A gyermekem apjával nem...

A gyermekem apjával nem vagyunk házasok, sem élettársak papíron. Csak a lakcímünk egyezik ugyebár. Megkapom így az egyedülállóknak járó családi pótlékot?

Figyelt kérdés
2019. aug. 21. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell igazolni. "Csak" büntetőjogi felelősséged tudatában kijeleneni, hogy jogosult vagy.

Egyébként nem vagy jogosult, mert nem kell papír ahhoz hogy élettársak legyetek. Ptk. világosan leírja.

2019. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért, egyedülálló vagy?

Akkor miért járna neked az egyedülálló családi pótlék?

2019. aug. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Én is így vagyok. Így igényeltem és így is kapom. Amúgy nem sokkal több.
2019. aug. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nem sokkal több és nem is igazán akarom igényelni, csak hát anyós mondogatja menjek be a MÁK-hoz mert jár. Mondtam ez nem igaz, és nem is akarom hogy büntessenek azért a havi 1500 Ft miatt
2019. aug. 21. 15:04
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Majd ugy jarsz mint a hulye kolleganom. Egyedulallokent kerte es feltunt azert hogy a masodikkal terhes es arra is ug, keri... Meg is érdemli hogy megbuntettek.
2019. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Szánalmas komolyan... Ismerősi körben apuka más lakcímre volt bejelentve, hogy több pénzt kapjanak... Aztán mikor apuka sajnos meghalt, kibukott a dolog... Vagy árvasági, de akkor fizessék vissza a pénzt vagy nem kapnak árvaságit...
2019. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó, max. az özvegyi miatt bukhatott ki a dolog. Az árvaellátás akkor is jár, ha apuka soha nem is látta a gyereket, a családi pótléktól pedig teljesen független.
2019. aug. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
13%
És mi van, ha vki egyedül neveli a gyerekét, együtt él (albérletben) egy férfival, ugyanaz a lakcímük? Akkor ő sem igényelheti meg? Hogy bizonyítja, hogy ő az apuka vagy csupán lakótárs? Ki jár ennek utána? Valaki csak evvel foglalkozik, hogy kiderítse, kik azok akik valóban együtt vannak, vagy csak együtt élnek?
2019. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7# Igazad van, lehet, hogy az volt. De ilyennel szórakozni....
2019. aug. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
3-as vagyok, nekem is többen mondták, hogy így igényeljem, először én sem így akartam. De gondoltam, max visszautasítják. Amúgy amikor igényeltem, azt mondta az ügyintéző, hogy netán változás történik, például házasság, vagy élettársi viszony történik, újra kell igényelni a változás miatt.
2019. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!