Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mennyi a családi pótlék Svájcban?

Mennyi a családi pótlék Svájcban?

Figyelt kérdés

Sajnos a MÁK nem tudja megmondani, de szeretném tudni.

Esetleg ha valaki tudna a svájci családtámogatással kapcsolatba valami magyar oldalt linkelni megköszönném mert nem igazán találtam eddig semmi hasznosat.



2012. ápr. 17. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Svájcban SEMMILYEN családtámogatás sincsen. Amíg van munkaviszonyod, addig kapsz 280 svájci frankot. Ha nem dolgozol, semmi nem jár. Svájcban élünk 6 éve, kisbabát várok, és tudom. Sajnos semmi nem jár. Én kiléptem a munkahelyemről, mert nem voltam vele megelégedve, kerestem volna másikat, de akkor tudtam meg, hogy babát várok. Sehova nem vettek fel, a baba miatt. Így semmi támogatást nem fogok kapni. Sajnos ez van kint :/
2012. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A férjem kinnt dolgozik és azt mondta ma a MÁK hogy a férjem nevére érdemes megigényelni a családit de nem tudják mennyi az összege.

Köszi

2012. ápr. 17. 13:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ameddig munkaviszonya van, és dolgozik, addig kap havi cirka 280 svájci frankot. Mi megkérdeztük, utánajártunk. De a kicsi baba, csak akkor kapja, ha ott él, oda van bejelentve. Ezt figyelik, mert kötelezően kell fizetni havi eü biztosítást. Ott kell kint élnie a gyereknek, akkor kaphat valamelyik szülő. Van már egy kisfiam, mi megkaptuk a letelepedésit, meg a munkavállalóit, a gyereket is automatikusan bejelentették így, kell rá fizetni havi eü. biztosítást, volt hogy kijöttek megnézték hogyan élünk. Csak akkor fog kapni a férjed, ha oda vagytok bejelentve, a kisbaba is ott lakik. Megnézik, hogy hogy éltek ott, hogy mire adnak pénzt. Ahogy a férjed beadja a kérelmét erre, azonnal elkérik a Ti letelepedési engedélyeteket, ha nincs, akkor elutasítják. A Magyar Állam Kincstárnak ehhez semmi köze nincsen. Végigmentünk ezen jó párszor, mire elintéztünk mindent.
2012. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!