Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartósan beteg gyermekkel...

Tartósan beteg gyermekkel gyesen lévő anyuka új baba születésekor a tgyás mellett a tartós betegség után milyen járandóságokra jogosult?

Figyelt kérdés
jelenleg a gyes 10 éves korig jár,emelt csp, közgyógy igazolvány és utazási kedvezmény jár nekünk, ha megszületik a második babánk, akkor a gyes helyett kapom majd a tgys-t újra, igaz? a többi "segítség" megmarad ennek ellenére?

2012. okt. 12. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Először is gratulálok a babádhoz, és jó egészséget kívánok.

A kérdéseddel kapcsolatban a helyzet a következő: a Mák-tól kétfajta ellátást nem kaphatsz. Így döntened kell, hogy a gyest vagy a tgyást szeretnéd igényelni. De minden más megmarad. Mi is nemrég voltunk ebben a helyzetben annyi különbséggel, hogy nálunk anyukám volt gyesen. Addig nem kaphattam tgyást, amíg anyukám a gyesről le nem mondott. Nekünk még a dátumokra is nagyon figyelni kellett, mert visszafizettetik a jogtalan kifizetést. Bár mondom a mi helyzetünk speciàlisabb.

2012. okt. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, gondoltam, h vagy gyes jár vagy a tgyás, csak reméltem, h a többi legalább megmarad...


Köszi :)

2012. okt. 15. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!