Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Árvasági ellátásról infókat...

Árvasági ellátásról infókat kérhetnék?

Figyelt kérdés

Én próbálok anyukám helyett utánajárni a dolgoknak, idáig nem sok eredménnyel.

Nevelőapám elhunyt. Maga után 2 gyereket hagyott. Az egyik már nagykorú, önálló életet él. A másik kiskorú, most 14 éves.

A helyzetet nehezíti, hogy anyánk különköltözött a kistesóval a férjétől és ő az apjával élt együtt, aki megnehezíti a dolgunkat.

Alanyi jogon jár az árvasági vagy vmilyen feltélhez van kötve? számít az, hogy az elhunyt mennyi ideig volt munkaviszonyban? Hol lehet igényelni?


Minden segítséget köszönök.


2013. jún. 3. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak szülő halálakor lesz árva az ember, nevelő apa nem számít.
2013. jún. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, félreérthetően írtam. Csak nekem volt a nevelőapám. A 2 testvéremnek az édesapja.
2013. jún. 3. 09:29
 3/4 anonim ***** válasza:
2013. jún. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

É is kaptam árvaságit, de midig az a legjobb ha felhívod őket és megkérdezed, ők jobban tudják, olyan sokat változik a szabály....



[link]

2013. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!