Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Milyen jogon függesztik fel...

Milyen jogon függesztik fel előzetes tájékoztatás nélkül a végzős, de továbbtanulni szándékozó diákok családjától a családi pótlékot a nyári szünet idejére?! (továbbá. )

Figyelt kérdés

Mi a biztosíték arra, hogy Szeptemberben visszamenőleg kifizetik?

A családi pótlékot előre , utólag, vagy a tárgyhóra utalják?Tehát érthetőbben:Ha pl júniusban kapok családit, akkor amit júniusban kézhez kapok, az valóban a június havi családi pótlék, vagy a májusi?Esetleg már a júliusi?Én úgy gondolom, hogy mivel az igénylés elbírálási is kb 1 hónapot vesz igénybe, így utólag kapjuk a családit.Tehát,mi július, augusztus hónapokban nem kapunk családit.Szeptemberben 2 hónapot visszamenőleg kifizetnek, plusz a szeptember havi, így szeptemberben elvileg 3X-os összegű családit kellene kapnunk, de itt keletkezik egy időbeli csúszás.arra megy ki a játék, hogy lenyúljanak 1 havi családit??

A tandíj előre be lett fizetve, szept 2.án kéne fizetni a következő suliban a tankönyveket, családi csak 3.án lesz, félretenni nem tudok, álláskereső vagyok.Megint a családoknak kellett keresztbe tenni ugye?!


2013. júl. 2. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 éve hagytam így abba a sulit, de már akkor is így volt.

"Mi a biztosíték arra, hogy Szeptemberben visszamenőleg kifizetik"

Mi lenne a bizonyíték, hogy mindenki folytatja aki abba hagyja. Ez egy állami segély, ha soha többet nem adnának sem szólhatnál semmit.

Nyáron vállaljon diákmunkát a gyerek, egy havi családit egy hét alatt megkeresheti.

2013. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Utólag kapod, vagyis szeptemberben az augusztusit kapod.
2013. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hol tanul tovább? Hány éves a gyermek?
2013. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen továbbtanulásra gondolsz?
2013. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Első..Nem tudom, amikor még a tojáshéj a fenekeden volt és utánad is járt a családi, akkor is ilyen könnyelműen fogtad fel, meg a családod is?Örülök, hogy nektek nem olyan fontos az a családi, de nekünk az is sok pénz.
2013. júl. 3. 08:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Középiskolában tanul tovább, felnőttképzésen, de miért fontos ez?Jár neki, megmondták az iskolában is!
2013. júl. 3. 08:29
 7/10 A kérdező kommentje:

Minden hónapban a családit szoktuk legelőször megkapni.Szeptember 2.-án be kellene fizetni a tandíj másik felét, plusz a nyelvkönyv árát, biztosítást, ez nem kis összeg.Családi meg csak 3.-án lesz, ha lesz, mert ezekből kitelik, hogy azt is később utalják ezek után.Félretenni így nem lesz miből.Hogy ezt hogy fizetem ki és hogy magyarázom meg a tanároknak, az gondolom nem érdekli az illetékeseket. Egyébként egyszerű pénzlenyúlás, hisz ott van a számla igazolja, hogy a tandíj egy része be lett fizetve!Akkor mi az, hogy nem kap családit két hónapig?Lehet, hogy a jólfizettett ügyintézők ki tudnak hajítani 15000 forintokat az ablakon és magukból indulnak ki, de mi nem sz@rjuk a pénzt.Ha befizettük a sulinak, nyilván oda fog járni!



8 évvel ezelőtt is így volt?Az érdekes, mert nekem múlt héten az ügyintéző a kincstáriban azt mondta, az az újabb szabály, hogy végzősöknek, vagy ha átjelentkezik agyerek másik suliba felfüggesztik a családit.A gyerekem osztálytársai sem tudták, hogy ez lesz, pedig ott sok helyen vannak idősebb testvérek is.Szóval, biztos, hogy ez 8 évvel ezelőtt nem volt általános!

2013. júl. 3. 09:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes,amikor én még tanultam akkor is ez volt. Szeptemberben kaptam meg azután acsaládit h beadam az aktuális sulilátogatásit... S én se vagyok öreg,hogy rég legyen. 27 vagyok, s 2004ben érettségiztem.
2013. júl. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pedig biztos, hogy így volt. Pedig én nem is más hanem ugyan abba a suliba folytattam és így volt már akkor is.

Mi családunkba is számított minden forint de erre írtam, hogy diákmunkával egy hét alatt megkeresheti a gyereked egy havi családit.

2013. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt,

('98 óta van így elvileg)


Akinek nincs pénze az tanuljon jól, vagy ne menjen erős suliba, ami tandíjköteles, erről szól.

Ha nem kellett volna tandíjat fizetni, akkkor elég lenne a pénz, ha pedig kell akkor előtte kell (évekkel ) gondolkodni.

Én minden nyáron dolgoztam, 16 felet 2 műszakban, 18 felett 3-ban . Ebből volt a könyv, amit a felsőoktatásban kb októberre lehet beszerezni.

Szept 2. Hetében kezdődik a suli, 2 hét amíg kiderül milyen könyvek kellenek, és mire megérkezik a jegyzetellátóba. Amúgy a legtöbb könyvet nem érdemes megvenni, a könyvtárból kell kölcsönözni..


(Én 2006 ban érettsgiztem' és kezdtem felsőoktatásban tanulni...)

Jogos, hogy így van... Örüljünk, hogy legalább a diák érvényes okt. 31-igaz egészségügyi ellátásra pedig külön fizetés nélkül ezután még 45 napig)



Ha pedig a gyerek nem megy suliba, akkor ki fizetné vissza acsaládit ami már nem jár? Nincs joguk visszakövetelni,így visszamenőleg fizetnek...csak arra a gyerrkre nem fizetnek aki mar nem iskolaköteles ebben az időben..

2013. júl. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!