Visszajár a pénz?

Figyelt kérdés
A párom elvált, és a per kezdetekor anyuka elköltözött a páromra hagyva a gyereküket, de a családi pótlékot továbbra is anyuka vette fel. Ezt jelentettük a MÁK-nak, aki már vissza is fizettette a jogosulatlanul felvett összeget, csak nem nekünk utalódott a pénz hanem az Államkincstárnak. Kérdésem az lenne, hogy ez az összegű családi pótlék nem annak járna vissza aki ez idő alatt nevelte a gyereket és nem kapott pénzt? Azaz a MÁK-nak nem kellene kiutalnia a behajtott összeget?

#visszafizetés #családi pótlék #jogosulatlanul felvett
2013. júl. 30. 00:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nektek járna. Kérvényeztétek? Felhívtátok az ügyintézőt?
2013. júl. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Még nem. A per lezárult anyuka nyert :( Még per közben a bejelentéssel együtt kérvényeztük hogy hozzánk jöjjön a CSP. Ez meg is történt de mivel ő nyert a MÁK a családi utalását felfüggesztette, és most anyuka kapja újra, de a behajtott pénz akkor csak nekünk járna nem ?! A MÁKnak kell írnunk egy kérvényt hogy az elmaradt családit folyósítsák ki nekünk?
2013. júl. 30. 01:16
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Tehát a gyerek anyukánál lesz elhelyezve, de te fel akarod venni a visszafizettetett csp-t? Te hol élsz, a Holdon?

Egyébként maximum 2 hónapra visszamenőleg lehet kérni.

2013. júl. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Kedves kommentelő! 10 hónapon keresztül édesanya vette fel a pénzt úgy hogy nem ő nevelte. Az állam visszakövetelte a pénzt ami a gyereknek járt. Tehát most ha az állam ezt a pénzt megtartja az olyan mintha 10 hónapig nem utalt volna a gyereknek egy fillért sem. Én ezen a logikán indultam el,kérlek nézd el nekem ,és nem nem élek a Holdon ha már ilyen szépen fogalmaztál. Köszönöm roppant intelligens válaszodat!
2013. júl. 30. 01:52
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
A logikad jo, kérdező, de a magyar állam nem a logika alapján működik. Szinte biztos, hogy nem fogjak nektek vissza utalni a pénz, de azért egy próbát megér. Írjatok - vagy inkább ügyvéddel írassatok -egy kérvényt.
2013. júl. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképpen megpróbáljuk. Azért voltam kíváncsi a véleményetekre, hogy milyen jogokkal rendelkezünk, hogyan lépjünk fel, de sajnos jól sejtettem hogy nem sok esély van. De meg kell próbálni.
2013. júl. 30. 07:10
 7/16 anonim ***** válasza:
MIndenképpen jár nektek az az összeg. Első körben megírnám levélben, hogy mi a helyzet, és kérném, hogy a kérdéses összeget utalják a számlátokra. Ha nincs eredmény, akkor ügyvéd. Az a pénz ugyanis a gyereknek jár, így ha nem kapja meg, akkor megrövidíti őt az állam - ezt meg nem fogja megtenni. HAsonló szituációban voltunk, 2 hét alatt rendezték, és utalták.
2013. júl. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez jó hír :)
2013. júl. 30. 12:40
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Lehet, hogy nem tetszik a válaszom, viszont lehet, jobban ismerem a magyar bürokrácia működését, és az alapján írtam, amit írtam. Végül is, nem megbántani akartalak, csak az én ismereteim alapján tényleg kifacsart az elgondolásod, persze civil szemmel nézve jogos, hogy így elgondoltad. Úgy érzed, meg lettél rövidítve azzal a pénzzel, nos, a MÁK is úgy érezte, de neki volt jogalapja visszafizettetni. Neked kérvényezni van jogalapod, de törvény szerint fognak eljárni, és, ahogy írtam, az igényérvényesítés 2 hónap, visszamenőleg. Nagyon szívesen!

Persze, remélem, esetetekben méltányosságból akár kivételt is tesznek! Ennek pedig a MÁK honlapján utána tudtál volna nézni, vagy gugliban.

2013. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja. 3. voltam.
2013. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!