Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Nem kaptunk családi pótlékot....

Nem kaptunk családi pótlékot. Az egyik gyermek a 17. a tankönyvekre a pénzt előre be kellett fizetni? A másik gyermek júniusban érettségizett, felvették az egyetemre. Kérdésemre azt válaszolták, hogy jogszabály változott, nem találom.

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Arra a gyerekre aki egyetemen tanul arra nem jár, az biztos.
2013. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetemen egy esetben van családi: ha van gyereked, aki után még jár családi, akkor a nappalin tanuló , veled egy háztartásban elő gyerekedre adnak, ez havi kb.. ezer forint. Anyukám is kapott így, de a félévenként levelezés lassan többe kerül... Félévente hallgatói jogviszony igazolást kell küldeni a MÁK-nak. Egyéb családi nem jár.
2013. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Befizethetd még most is, csak akkor a csekket vid az átvételre, pár napja mondták a híradóban.


Egyetemista gyerekre nem jár csp, viszont a magasabb, 3 gyerek után járó részösszeget kapod a másik két gyerekedre, ha viszed a hallgatói jogviszony igazolást a mhelyedre/MÁKba.

2013. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jár utána ha nappalis egyetemista. De kérvényezni kell. Kikell tölteni egy A4-es lapot, hogy igényled. EZT NEM töltötted ki és ezért nem kaptál. De 1 évig jár utána és csak nagyon kevés. /2-3000 ft ha jól emlékszem/


De tuti, hogy az a menete, hogy igényled és utána megkapod. Meg az is, hogy jár egy ideig így is mert tesóm után is kaptunk.


Ja és ezt majd ha befejezi a középsulit a kisebb és megy tovább akkor ugyanez van. De abban nem vagyok biztos, hogy akkor ő is kap-e ha egyetemista lesz, de ha elmegy egy nappali rendeszű Okjre akkor igen. / én egy szakközépbe megyek csinálni 1 éves Okj-t un. technikumon és majd rám is igényelni kell azt mondták, hogy nekem még jár így/

2013. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es vagyok De az amit 'kapsz a egyetemista után' lehet olyan formába jelenik meg, hogy a kisebbnek emelik annyival.
2013. aug. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!