Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha olaszországban élek milyen...

Ha olaszországban élek milyen hivatalban tudom elinténi a családi potlék igénylését? Kisfiam decemberben lesz 4 éve? Most 4 hónapos kismam vagyok! Mik kellenk az igénylésez?

Figyelt kérdés
tavaj juniustol ez év májusig volt munka viszonyom is ...ami ...honnan tudom beszerezni a munka viszonyom igazolásárárol szoló paprirt??igaz az ha volt munkám arra az időre vissza menőleg is igénybe veetem a családit?? aki tud kérem segitsen
2013. okt. 25. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj be ott egy hivatalba és kérdezd meg. Vagy a férjed a munkahelyén a munkaügyestől, ők biztos tudnak segíteni.
2013. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha külföldön élsz, nem jár magyar csp-amit 2 hónapra visszamenőleg lehet igényelni.
2013. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy magyar juttatásokat szeretnél? Az nem jár. EU-n belül csak egy országból lehet igényelni támogatásokat. Ha kint éltek, akkor a kintieket.
2013. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen kissé kuszán fogalmaztam.. tehát kint élünk és kintről szeretném igénybe venni a 4 éves kisfiam utáni családi potlékot...ha van rá lehetöség akkor a 2 ország különbözetét kérném meg innen de nem tudom hol kezdjem még csak rövid ideje vagyunk itt ...
2013. okt. 25. 14:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem jár a magyar családi pótlék mivel Olaszországban élsz és gondolom a férjed dolgozik, igy ő veszi fel az olasz családi pótlékot( assegni familiari). Két helytől nem kaphatsz, mint ahogy nem is kell adózz két felé.
2013. okt. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-vagyok. Én is Olaszországban élek, ha van egyéb kérdésed irj nyugodtan.
2013. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a magyar családi pótlékot le szeretném mondani hogy kintröl kaphassam csak semmit nem tudok hogyan kezdjek neki....innen még nem igényeltünk eddig magyarbol kaptam !!de akkor ha jol értem csak a párom után kaphatjuk az ö munka viszonyához van akkor kötve ?? kedves 5. sok sok kérdésem lenne :-)) köszönöm mindenkinek aki irt
2013. okt. 25. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Aki dolgozik annak van busta paga-ja.a fizetèssel együtt kapja. A magyar családi pótlékot akkor mond le ha itt már bevagytok jelentkezve, és kapjátok az itteni családi pótlékot.
2013. okt. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
először egy helyesírási szótárat vegyél,majd nézd át a 2. osztályos magyar nyelvtant,aztán kérdezz :-)
2013. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!