Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha az apa bejelentett lakcíme...

Ha az apa bejelentett lakcíme eltér az enyémtől, de együtt élünk, ez esetben ugyanúgy lehet ügyeket intézni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az én állandó lakcímem Dunaújvárosban,ideiglenes tartózkodási helyem Dunaföldváron van(albérlet),mindez feltüntetve egyetlen lakcímkártyán.A páromnak egyetlen állandó lakcíme van (szintén Földváron).Tehát a lakcímkártyáink eltérnek,de egy helyen lakunk,együtt.Eltérő lakcímkártyával is lehet olyan ügyeket intézni,mint pl. az apasági nyilatkozat,baba születési anyakönyvi kivonata,TAJ,GYES,családi,stb? Ezekhez úgy tudom mindkét szülő lakcímkártyája szükséges.Nem kötnek bele abba,hogy miért nem egy helyre szól a lakcímkártyánk,holott együtt élünk?

Nem vagyunk házasok,élettársi papír sincs.A párom úgy költözött hozzám,albérletben élünk,de a főbérlő nem engedélyezi a páromnak az ideiglenes bejelentkezést.Így hát eltér a lakcímünk,hivatalosan.

Tehát ez nem számít,ha családtámogatási ellátásokat,iratokat akarunk intézni a babának?

Remélem nem zavaros,ahogy leírtam.


2013. nov. 19. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy egy lakcímetek legyen, így is intézhettek mindent. Az apasági nyilatkozattal pedig a párod teljes jogú apja lesz a gyermeketeknek. Boldog babavárást!
2013. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és a jókívánságot!

Megnyugodtam:-)

2013. nov. 19. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!