Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ideiglenesen megvonták az...

Ideiglenesen megvonták az árvaellátásom, milyen papírokkal kell igazolni, hogy még tanulok?

Figyelt kérdés
Van egy iskolalátogatási papírom (direkt az ilyen vészhelyzetekre kértem egyet pluszba), az elég, vagy még kell valami? Nem a sulinak kellett volna igazolnia, hogy tanulok? Mintha valami ilyesmiről lett volna szó.

2013. nov. 25. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A Magyar Államkincstár honlapján találsz letölthető formanyomtatványt, amit az iskoládban kell kitöltetni.
2013. nov. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt az iskolának kötelessége jelenteni a KIR felé, de csak okt. 31. a határidő, másrészt meg a NYufig a KIR-től kérdezi le az adatokat, évek óta nem kell igazolni a jogviszonyt az árváknak.

Valószínű, hogy a sulid késett a jelentéssel.

2013. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ÉS kérdező, eszedbe ne jusson az első válaszoló által ajánlott kincstárit beküldeni, az árvaellátásnak semmi köze a MÁK-hoz.

Itt találod azt, ami neked kell: [link]

2013. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is úgy tudtam, hogy a sulinak kellett volna igazolni, szóltam is az irodában, azóta küldtek egy levelet... és majd kiderül, hogy elértek-e vele valamit. De ha 18 éves koromig tankötelezett vagyok, és még nem töltöttem be a 18-at, akkor miért is vonják meg? Úgy tudtam, ezt nem tehetik. (Mondjuk elég alulinformált vagyok.)
2013. dec. 2. 17:01
 5/6 anonim válasza:
Nem az iskolának kell leigazolni hogy még suliba jársz. Hanem a nyugdíjintézet küld egy forma nyomtatványt amit az iskolával kell tölteni és neked kell beküldeni.
2013. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, az már megvolt :)
2014. febr. 7. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!