Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Van egy kétéves kislányom,...

Van egy kétéves kislányom, szeptemberben született meg a kisfiam. Akkor a lány gyesét elvonták. Azt hallottam hogy 2014-től vissza lehet igényelni a lányra is 3 éves koráig. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Ha így van mi a menete?Be kell menni újra igényelni rá?

2014. jan. 1. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem, mert a törvény csak a 2014-ben születettekre vonatkozik. (Ha a kisfiad akkor született volna, járna a dupla GYES, így viszont nem)
2014. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

A törvény nem csak 2014 évben születettekre vonatkozik, már csak azért is gondolom, mert én kaptam egy levelet, hogy én is igénybe tudom venni, ránk is vonatkozik a rendelkezés, pedig 2012-ben született a lányom.

De a kérdésedre biztos választ nem tudok, de elvileg, ezek alapján igen...

2014. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Utolsó:Te mikor mész igényelni?Esetleg ha e héten akor meg írhatnád majd hogy vissza adták-e vagy nem.

2014. jan. 1. 17:41
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam levelet, az csupán tájékoztatás a jogosultság kapcsán. Pedig 2011-ben szültem, és nem lesz több gyerekünk.. Sokan kaptak olyan levelet. Az 1. válaszoló mondta jól.
2014. jan. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Istenem! Ha felmentetek volna a hivatalos honlapra, akkor ott megtaláltátok volna a rátok vonatkozó információt! 2-s: minden anyuka kap levelet, de nem minden pont vonatkozik mindenkire! Dupla gyes csak annak jár, aki 2014. 01.01.-től szül még egy gyereket! Ránk, akik 2014 előtt szültünk csak az vonatkozik, hogy 1 éves koruk után visszamehetünk dolgozni!
2014. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Meglévő gyerekre csak akkor vonatkozik, ha 2014 január 1 után újabb gyerek születik a családba.


Levelet mindenki kap. Még a húgom is kapott, akinek nincs is gyereke.


[link]


[link]



Ez a mondat érint titeket. :

E jogszabályi rendelkezést a 2014. január 1-jét megelőzően született gyermekek esetében akkor lehet alkalmazni, ha 2013. december 31-ét követően a családban újabb gyermek születik.



Amúgy nem hiszem, hogy annyira nehéz használni a keresőt!

2014. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Most akkor gyesről vagy gyedről van szó? Az utolsó gyedről ír a kérdező pedig gyesről. Engem is érdekel a kérdés.
2014. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy, mert a nagyobb gyerekre járó ellátást ( legyen az gyed vagy gyes ) csak akkor kaphatja, ha a pici 2014. január után születik. Vagyis csak ebben az esetben kaphat 2 ellátást.

Ha a pici is 2013-as, akkor csak egy ellátásra jogosult

2014. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Kezdem érteni. Köszi. Talán azért van ennyire halvány lila fogalmam róla, mert még nem vagyok benne. És már most annyit változtattak. Akkor mi történik ha mondjuk tegyük fel születik egy 2014-ben és egy másik 2017-ben. Akkor is csak egyet vehet fel? Mármint úgy értem ha egyik baba sincs még 3 éves, akkor felveheti a két gyerek után járó gyest vagy gyedet? Vagy ez most csak a 2014 előtti babákra vonatkozik?
2014. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt a 2014 csak azért fontos, mert vannak akiknek a babájuk 2014-ben születik, de a nagyobb is még 3 év alatti.

Na őrájuk vonatkozik, hogy 2014 előtt születettekre akkor vehető igénybe, ha a kicsi 2014 után születik.


Ha te szülsz 2014-ben meg 2016-ban is, akkor a kisebb születésétől a nagyobb 3 éves koráig 2 ellátásra leszel jogosult.


Én január 6-ra vagyok kiírva, a kislányom pedig 2,5 éves.

Ha decemberben megszületett volna a kisfiam, akkor a nagyra nem tudnám igénybe venni a gyest. De így, hogy nem született meg, igy igényelni tudom még fél évig a nagyra is a gyest, de csak január 1-től, visszamenőleg nem lehet. Tehát nekem lejárt a gyed júliusban és nem igényeltem a gyest. Azt most sem tudom igényelni, csak január egytől tudom júliusig.


Remélem érthető ahogy írtam, nem tudom sajnos másképp megfogalmazni :-(

2014. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!