Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Mennyi pénzt kap egy 1 gyereke...

Mennyi pénzt kap egy 1 gyerekes kis család?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel gyereket szeretnénk vállalni és nem tudjuk, hogy mennyi pénzt kapnánk 1 gyerekre. Az lány iskolába jár még én pedig diák munkát dolgozok. Valaki feltud világosítani? Előre is köszönöm!

2014. jan. 1. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

GYES+családi, netto 37850 Ft.

Ennyiből nem lehet megélni diákmunka mellett sem, hacsak nincs saját lakásotok és gazdag szülők.

Várjatok még vele.

2014. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Havonta 86500ft a fizetésem, van saját házunk is és alacsony rezsivel. Szerintem így nem lenne gond :) Ja és köszi a választ.
2014. jan. 1. 22:28
 3/9 A kérdező kommentje:
76500ft* elírtam.
2014. jan. 1. 22:32
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Elég szűkösen lesz elég ez a pénz, ha fiatalok vagytok még, érdemes várni, míg a leendő anyuka dolgozik kb 2 évet és kaphat gyedet. Maga a babakelengye meg a terhesgondozás is elég nagy költség (ha sztk-ba is jár, akkor is a vitaminok, gyógyhatású készítmények, szüléshez való dolgok is jelentős költség tud lenni, pont számolgattam és csak gyógyszertárban otthagytam vagy 60 ezret a vitaminra, magnéziumra, vas-képző szirupra, szüléshez való betétre, babacuccokra stb.) Szóval azért a gyerekvállalás drága mulatság, felelősséggel kell vállalni!
2014. jan. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
11400 ft ból valóban elég szűkösen élnétek. A pelenka ha valami olcsót használtok is szerintem 6-7000/hó, ha esetlek nem lesz anyatej, akkor a tápszer sem olcsó mulatság. Mennyi a rezsitek? Mennyit költöttök kajára? Ezeket azért tudni kellene és mennyi marad havonta, mert a semmire nem érdemes gyereket vállalni.
2014. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyes+ családi. Ennek az összegét megírta az egyik válaszoló. Plusz jár még egyszeri anyasági támogatás: 64000 Ft. Ha a párod felsőoktatási intézménybe jár, akkor ott igényelhet szociális támogatást, plusz kapna diplomás gyedet, ha van már 2 teljesített állami féléve. Az összege attól függ, hogy BA-ra, vagy MA-ra jár (90-100 ezer körül mozog, de csak 1 évig kapja).
2014. jan. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Családit+3 éves korig a gyest, ennyiből nem lehet megélni.
2014. jan. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Havi 38000 ft bol nehezen lehet felnevelni a gyereket mert az a 78000 ft fizetésböl számlákat fizetni ,enni, csak szükösen lehet .én még várnék azal a gyerekel .
2014. jan. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Ugyan a mostani kereseted + a GYES több, mint amennyiből mi élünk 3-an albérletben, de mi vállaljuk is, hogy szegénységben élünk.

Ráadásul a diákmunka nem örök életű és sajnos utána munkát találni nagy szerencse kell.


Viszont ezt nektek kell eldönteni. Mi sem hiányoljuk a luxusdolgokat (pizza, mozi, stb.), de sokszor nem bánnám, ha nem 13 fokos konyhában kellene mosogatnom hideg vízben, vagy meg tudnám venni a zöldséget, gyümölcsöt...

2014. jan. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!