Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, férfiak: képzeljétek...

Fiúk, férfiak: képzeljétek el, hogy a jelenlegi helyzetben, a jelenlegi partneretek bejelenti, hogy terhes. Hogyan reagálnátok, milyen megoldás mellett foglalnátok állást?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek életkort megadni (Tied + párodé), azt, hogy mennyi ideje vagytok együtt, és hogy védekeztek-e, és mivel. Köszi!
2010. szept. 19. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én örülnék neki, bár elég meglepő lenne és az időzítés sem a legmegfelelőbb. Alapvetően abortuszellenes vagyok, képtelen lennék örökbe adni és el sem hagynám emiatt a családomat, ha erre gondolsz. A következő babát 2 év múlva tervezzük (az első is tervezett volt), mert most autóra, lakásfelújításra gyűjtünk. Védekezünk is természetesen, a feleségem gyógyszert szed. 6 éve vagyunk együtt és a fiunk 2 éves most. Én 26 vagyok, a feleségem 24.
2010. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Milyen jelenlegi helyzetben? Válságban vagy nincs munkahelyetek vagy éppen váltok vagy van már egy focicsapatnyi gyerek otthon? mi a jelenlegi helyzet, amiért feltetted a kérdést? Mert itt mindenkinek más a jelenlegi helyzete, hiába írja valaki, hogy náluk éppen mi a szitu, ha Tiéd teljesen más...
2010. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok ilyen helyzetben (legalábbis nem tudok róla, óvszerrel védekezünk, és tegnap múlt el a menstruációm, tehát nem túl valószínű :) ). A kérdést azért írtam ki, mert sok olyat olvasok ezen az oldalon is (és hallok máshonnan), hogy pl. a nő nem szedhet gyógyszert betegség miatt, a pasi meg nem akar óvszert húzni, a nő belemegy a védekezés nélküli (vagy megszakításos) aktusba, mert szerelmes és nem az a határozott típus, aztán meg ha kész a baj, a pasi hibáztatja őt, végülis csak azért, mert normálisan működik a szervezete.


Másrészről meg egészen fiatal, 18 éves srácokat is tudok, akik maguk is traumaként élték meg a "balesetet" és hasonló korú párjuk abortuszát, illetve akik, amikor úgy volt, hogy a lány terhes, amellett voltak, hogy tartsák meg.


Kedvesem ismerősei megszakítással védekeztek, a lány terhes lett, 20 évesek voltak, de megtartották.


Csak kíváncsi vagyok, kik vannak többen.


Nem azt mondom, hogy csak megtartani a helyes megoldás, hanem a közös felelősségvállalás.

2010. szept. 19. 14:23
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

A jelenlegi helyzet alatt azt értette, hogy HA MOST BEJELNTENÉ, akkor mit reagálnál bmeg...


azaz, mindenkinek más a jelenlegi helyzete!! Van aki 2 hete van együtt és van aki meg 6 éve. Ő arra kíváncsi valószínűleg, hogy mi az az időszak és érzés, ami pozitívat szülne egy férfiban a gyerek létének a tudata.

2010. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Az én barátom most nincs itt, de épp a napokban került szóba ez... :) Nem haragudna rám, nem utálna, nem vádolna, de egyikőnk se akarná megtartani. Tönkremenne az életünk. És fújolhattok, ennél felelősségteljesebb döntést azt ember 17 és 18 évesen manapság nem képes hozni :) Ha megszületne a baba, én nem tanulhatnék rendesen, barátom se, szüleinknek meg a nyakába szülnénk a gyereket. Sok kiadás, sok idő...


18/L

2010. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Plusz én még nagyon nem vágyom gyerekre, és úgy szüljem meg, hogy nem tudnám szeretni? Az örökbe adás meg nekem nem megoldás. Amikor majd meg már kész lennék a gyerekre, állandóan az járna a fejemben hogy valahol az országban ott van az én elsőszülöttem.. Nem tudnék így élni.
2010. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem igazad van.
2010. szept. 19. 16:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Ó, látom kihagytam két fontos részt. :) 2 és fél éve vagyunk együtt, és fogamzásgátlót szedek, plusz mindig van itthon gumi ha mondjuk gyógyszert szedek ha beteg vagyok, vagy véletlenül elfelejtettem egy tablettát, ilyesmi.
2010. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Jelenlegi helyzet: 4 éves kapcsolat, egy mélyponton túllendülve, és az első meglepődés után nagyon örül neki(ahogy én is)....

Mindketten abortusz ellenesek vagyunk,és mivel óvszerrel védekezünk, tudtuk,az egyszeri felelőtlenség és járhat következményekkel. Járt...mindketten 23 évesek vagyunk

2010. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!