Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hogyan alakul a családi...

Hogyan alakul a családi pótlék külföldi munkahely esetén? Csehországban vagyok bejelentve kamionsofőrként.

Figyelt kérdés

Szóval: mivel az ember pénzből él, többet és jobbat ajánló céget kerestem, így egy CZ - ben bejelentett (amúgy osztrák tulajdonú) firmánál dolgozom. Ezzel papíron cseh munkavállaló lettem. Időközben gyermekünk született, s megtudtuk, hogy míg itthon erős izgalmi állapotban tizenvalahány ezer FT a családi pótlék, cseh barátainknál valami hatvan - valahány ezer pénz ugyanez. Ekkora különbségért már érdemes utánanézni a dolognak.

Érdekelne tud - e valaki pozitív információval szolgálni? Meg lehet - e igényelni a CsP - ot az apa részére? Milyen cseh szervezethez kell fordulni? A cégem nem igazán tud ebben segíteni, én pedig egy - két szótól eltekintve nem bírom a cseh nyelvet. Feleségemmel mindketten magyar állampolgárok vagyunk, otthon "élünk", mert én többnyire úton vagyok. Működhet - e ez a dolog?



2014. febr. 6. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is a munkavállalódnál kell érdeklődni, hogy hogy is van-e, engedélyezi-e (mert van, amelyik nem).

Ha lehetséges az igénylés, akkor minden ezzel kapcsolatos ügyet a munkáltatód intéz.

Nem tudom, hogy tudtam-e segíteni. Mi is ebben a helyzetben vagyunk, de az én párom Németo-ban dolgozik, magyar cégtől van kinn, így egyszerűbb mint a te esetedben mint ahogy írtad, egy két szón kívül nem tudsz vagy csak nem bírod a nyelvet. Én azt tanácsolnám, hogy fogadjatok egy tolmácsot. Persze az is pénz, de a kétszerese visszajön ha megtudjátok igényelni a kinti csp-t.


20 hkm

2014. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen nyomtatványok szükségesek a családi pótlék igénylésére az EU-ban?

A családtámogatás igényléséhez alapvetően két nyomtatványra van szükség:


E401, amely azt igazolja, hogy hányan laknak itthon egy háztartásban

E411, amely azt igazolja, hogy a kérvényező itthon milyen családtámogatási ellátásokra jogosult

Mindkét lap kettő, egy A és egy B részből áll.


Az „A” részt annak az országnak a hatósága tölti ki, ahol a családtámogatást igényelték. Ebben csak személyi adatok szerepelnek, és arra szolgál, hogy a magyar hatóság felé jelezzék, hogy kiről kérnek adatot. Ezért a nyomtatványok „A” részét mindig a másik tagállam nyelvén töltik ki.

A „B” részt itthon töltik ki.

Magyarországon az említett lapok kitöltésére az alábbi szervek jogosultak:


E401 - a népesség-nyilvántartást kezelő szerv, vagyis a helyi önkormányzat tölti ki. Ezt követően a nyomtatványt az ügyfél visszakapja, és csatolnia kell a kinti családtámogatási igénylőlaphoz.


E411 - a Magyar Államkincstár illetékes a kitöltésére. Ennél a nyomtatványnál a tagországok gyakorlata eltér. Más tagállamban (nem Magyarországon) történő igénylés esetén a családi ellátás megállapításához a tagállam megkeresése alapján a Magyar Államkincstár Közép-magyarországi Regionális Igazgatóságának Nemzetközi Kapcsolatok Osztálya által az E 411-es formanyomtatványon szolgáltatott információ alapján a tagállam illetékes hatósága jár el.



Az E 411-es formanyomtatványt általában a tagállam illetékes hatósága hivatalból küldi meg a magyar szerv részére. Előfordulhat, hogy az igénylő útján kerül továbbításra a Magyar Államkincstárhoz. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy adatszolgáltatás csak akkor történhet, ha külföldi hatóság a formanyomtatvány „A” részét szabályszerűen kitöltötte, aláírta és lebélyegezte.

Amennyiben az egész család egy másik uniós tagállamba költözik, ezt mindenképpen be kell jelenteni a magyarországi ellátást folyósító szervnek, megjelölve a költözés időpontját, illetve célját.


Ilyen esetben az E411-es nyomtatvány a korábbi joghatóság (Magyarország) igazolását tartalmazza a külföldi szerv számára arról, hogy a kérvényező milyen időtartamú milyen összegű folyósításban részesült. Jó tudni ugyanakkor, hogy az E411-es nyomtatványt nem kérik minden tagállamban.


Amennyiben a családtagok is a munkavégzés szerinti tagállamban élnek, az E 401-es nyomtatvány nem szükséges.

2014. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Dolgozunk az ügyön.
2014. febr. 8. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!