Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külföldi munkahely kontra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldi munkahely kontra hazai párkapcsolat? Kinek mi a véleménye ezzel kapcsoltban?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit érzek igazából. A párom tegnap eset bejelentette, hogy ki akar menni külföldre dolgozni, mert nem elég neki az a fizu, ami a munkahelyén kap. Kissé (nagyon) ledöbbentem! Másfél éve dolgozom itt Pesten. Nem azt mondom, hogy álmaim munkáját csinálom, mert szobalány vagyok egy hotelben, de végre dolgozhatok. Ez nekem többet jelent holmi külföldi munkánál. Őszintén szólva nekem eszem ágában sincs kimenni külföldre. És így szerintem nem sok értelme van ennek a kapcsolatnak. Én már gyereket, családot szeretnék, igazi külön életet, de ő meg még "élni" akar, új kocsit meg házat 33 évesen. Megértem az ő álláspontját is, de én mást akarok.
2012. jún. 6. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem akar rabszolga lenni. És egy újabb rabszolganemzedéket nemzeni. Ismerős a sztori. Külföldön se fenékig tejfel azért az élet, bár nem kell a parizer miatt aggódni napi szinten.
2012. jún. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vele kell megbeszélni.

Most válaszút elé érkezett. Eldől mi fontosabb neki. Amúgy meg itthon is érdemes körülnézni új munka után. Nem mondom, hogy rózsás a helyzet de azért nem lehetetlen jó munkát találni.

2012. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Elsőként mindenképpen azt tanácsolom, beszélgessetek erről sokat, akár járjatok utána a lehetőségeknek együtt. Még nagyon friss az elhatározása, ebből még nem biztos, hogy kiutazás is lesz. Egyébként meg tudlak érteni mind a kettőtöket. Őt is, amiért szeretne külföldön szerencsét próbálni és téged is, hogy egy biztos munkát nem szívesen adsz fel. Neki nem tudom mi a szakmája, de ha te beszélsz legalább egy picit nyelvet, akkor nagyon jó esélyed lehet ugyan azon a területen elhelyezkedni külföldön is, mint itthon. A gyerekvállalás kérdése kicsit megbonyolítja a dolgot. Ha neki nincs munkája és ésszel gondolkodtok, akkor nem vállaltok úgysem gyereket, vagyis csúszik a családalapítás. Ha ő kimegy külföldre és emiatt szakítotok, akkor apajelölt nincs a gyerekhez, vagyis megint nincs családalapítás.

Van még egy lehetőség, ami ugyan próbára teheti a kapcsolatotokat és elsülhet jól is, rosszul is. Hagyd, hagy utazzon és próbálja meg. Beszéljetek meg egy időkorlátot (pl. fél év), ha addig nem talál semmit, akkor jöjjön haza, annyit kibírtok, ha tényleg szeretitek egymást. Viszont, ha összejön neki, még kimehetsz utána, de addig sem kell feladnod a mostani munkádat.

Ismerek egyébként olyan párokat, akiknek van gyerekük, szeretik egymást, a nő itthon dolgozik, a férfi pedig idénymunkás Ausztriában. Amikor úgy van szabadnapja hazajön és a két szezon közötti időt is a családjával tölti.

2012. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem szakítsatok,mert ha van esze nem marad itthon.És igaza van nehogy már itthon kelljen párizsin élnie amikor kint BMW,csiszi-csoszi,tralala vár rá.Nyilván ezt egy nőért se adná fel és igaza van.
2013. ápr. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!