Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Nem értem hogy miért ennyi a...

Nem értem hogy miért ennyi a családi pótlék amennyi kiszámolták ezek egyáltalán ez mennyire kevés? Lesz egyáltalán emelés?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy közeli országban speciel ausztriában majdnem a triplája?évekre átszámitva is már más ott a családi potlék

.

Az összeg eszerint változik: születés-3 éves korig: 105,4 €, 3-10 éves korig: 112, 70 €, 10-19 éves korig: 130,90 €, 19-26 éves korig: 152,7 €.


Plusz létezik kiegészitő családi potlék

Magyarországon mikor lesz euró? lehet jobban élnénk


nem értem miért rekedt meg Magyarország holott az áraink meg emelkednek de akkor meg minimum emeljék százalékos arányban a családit .


2014. máj. 9. 11:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

...hát ezt a kérdést a politikusoknak tedd fel :)


Azért azt megjegyezném, hogy a családi pótlék a családtámogatás egyik lába, az adókedvezmény egy nodmálisan dolgozó szülőnél még nett további 10 eFt-ot hot a konyhára havonta, vagyis egy családban élő gyermek így havi 22 eFt-ot kap (több jogcímen).

AZ összeg jelentősen emelkedik 3 gyermek nevelése esetén, illetve picivel magasabb tartósan beteg gyermeknél, jelképesen magasabb az egyedülálló szülőnél.


Egyedülálló édesanya vagyok egy kisfiúval, még sem a családi pótlékot növelném, hanem az adókedvezményt, így talán eredményesebben lehetne elejét venni bizonyos rétegek "megélhetési gyermekvállalásának" is. :)


Úgy gondolom, hogy nem a gyermek után járó állami támogatásokból kell "jól élni", hanem valamilyen rendszeres értékteremtő, JÖVEDELEMszerző tevékenységből (munka, vállalkozás, művészeti alkotás, szabadalom stb.)


Az én értékrendemben a gyermekem után kapott családi pótléknak örülök, szívesen veszem, de nem erre alapozom a "jólétet"- szomorú is lenne.

2014. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
én se erre alapozom hála az egeknek. de szánalmasan kevés ha megproblálnám ebböl de csak ebböl a gyerekre forditani ezt a pénzt pl 3 éves gyerekre talan az ebédbefizetésre jutna neki. nagyon nem fer hogy az árak az egekbe az ilyen jelelgű családi pótlék meg béka feneke alatt
2014. máj. 9. 11:28
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Maximálisan egyetértek az első hozzászóló véleményével!
2014. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Az első jól leírta. Egy tôkéletes világban mindenki annyi pénzt, fizetést kapna, amennyiért megdolgozik, segélyt csak a betegek, akik önhibájukon kívül nem dolgozhatnak. Akkor mindenki a fizetéséből tartaná el a családját, segély nélkül. De sajna nem tökéletes a világ, sokan szülnek a minél több segély miatt, sokan vannak, akik dolgoznának, de nincs hol. Kár ôsszehasonlítani más országokkal, mert teljesen más a rendszer (gyes/gyed ideje, összege). Mi sem azért vállaltunk gyermeket, hogy a segélykből éljünk, bár a férjem keveset keres, így megvan a helye. Nem kell ebbe belemenni, hiszen nem vagyunk politikusok....
2014. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Ausztriában az átlagos minimalbér 1000-1200 euro,ahhoz képest ez a pénz "semmi".Magyarországon 60-80 ezres minimálbér mellé van 10-en x ezres segély+ adókedvezmény.Semmivel se jobb nekik,csak átszámolva olyan szép összegnek tűnik.
2014. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy az osztrák fizetést,segélyt átszámoljuk magyar fizetésre aztán magyar árakhoz viszonyítjuk egy baromság.

Sokkal drágább az élet külföldön, ahhoz viszonyítva semmivel sem több az mint a miénk..

2014. máj. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

ha már így írod mennyi Ausztriában a csp, akkor biztos azt is tudod mi mennyibe kerül.

ha meg mégsem, javaslom menj ki és nézz szét az üzletekben :)

pl. nézd meg mennyi a hús, a bébicuccok, vagy netán az albérletek. utána visszatérhetünk a témára.

2014. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Én csak a Gyed összegét emelném, azt is százalékos arányban a ledolgozott évekkel. Gyest az is kaphat aki még életében nem dolgozott, így azt nem emelném, ne az én adómon gazdagodjanak.
2014. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg inkább örüljünk annak ami itthon van csak pl 3 évig otthon lehet a szülő a gyerekkel és ezért az állam pénzt ad. Nem 3 meg 6 max 1 évig mind a világ nagy részében.
2014. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

Voltam kint pl Osztrákoknál és bár drágább az élelmiszer stb,de arányaiban nem. Ha a fizetést és a kiadásokat nézem,akkor kint jobb.


De való igaz!Én sem a Csp-t emelném,hanem azoknak a juttatását,adókedvezményét stb.akik becsülettel dolgoznak.

2014. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!