Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Nem értem hogy miért ennyi a...

Nem értem hogy miért ennyi a családi pótlék amennyi kiszámolták ezek egyáltalán ez mennyire kevés? Lesz egyáltalán emelés?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy közeli országban speciel ausztriában majdnem a triplája?évekre átszámitva is már más ott a családi potlék

.

Az összeg eszerint változik: születés-3 éves korig: 105,4 €, 3-10 éves korig: 112, 70 €, 10-19 éves korig: 130,90 €, 19-26 éves korig: 152,7 €.


Plusz létezik kiegészitő családi potlék

Magyarországon mikor lesz euró? lehet jobban élnénk


nem értem miért rekedt meg Magyarország holott az áraink meg emelkednek de akkor meg minimum emeljék százalékos arányban a családit .


2014. máj. 9. 11:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%
Ausztria: ovoda 80€ minimum,alberlet 500-700 €, rezsi min 200 €...../stb
2014. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
9%
na igen utolsó, és a lakás kauciójáról ne is beszéljünk.. fél évnyit kértek pl..
2014. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
42%
Igy igaz....Es csak nehany peldat irtam...Lehetne folytatni..De a lenyeg,a magasabb csp-hoz,dragabb letfenntartas is tarsul...
2014. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%

Na és Afrikában mi van? Ugye,ugye hirtelen milyen jól járunk az itteni csp-al? Csak nézőpont kérdése az egész.


Inkább azokat a támogatásokat kellene növelni,amelyek a munkaviszonyhoz vannak kötve. Minél több a munkaviszony, annál több a támogatás. Ezzel vissza lehetne szorítani a megélhetési gyerekvállalást.

2014. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 zabmester ***** válasza:
A családi pótlék összege nálunk máshogy van differenciálva, mint Ausztriában, mivel ott egy teljesen másik szociálpolitikai rendszer van. Ezzel nem is lenne baj, a probléma az, hogy a családi pótlék összege nem indexált (azaz nem változott az összege annak érdekében, hogy az értéke megmaradjon). Most így hirtelenjében nem tudom, mikor emeltek rajta utoljára, de az tuti, hogy amióta nekem gyerekem van (majdnem hét éve), azóta változatlan az összege. Pedig ez alatt a hét év alatt is jócskán emelkedtek az árak.
2014. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%
A családi alanyi jogon jár , nem ne emeljék,se a gyest . Emeljék a GYEDet és legyenek komoly kedvezmények a 3 éves kor után is ha a szülők dolgoznak!
2014. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
Jól mondod utolsó
2014. júl. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A családit én se emeltetném,de a dolgozók kedvezményeit,fizetését igen.Mindjárt többen dolgoznának,de itt hibádzik is a dolog,mert munkahely nélkül megint csak a segély maradna... Örök körforgás!

S nem tudom,hogy ti kitől hallottátok vagy a felsorolt ország mely felében laktatok,de sok ismerősöm lakik kint vagy dolgozik és ők az ellenkezőjét mondják mindig.ehet,hogy alapjában sok minden drága,de a fizetés-kiadás aránya egészen más mint itthon. Kényelmesen eléldegélnek kint és nem is vágynak vissza...

2014. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!