Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülálló családi pótlék és...

Egyedülálló családi pótlék és gyermekvédelmi tesókra 4 év különbséggel egy apától? Hasonló helyzetben valaki?

Figyelt kérdés
Formailag szabályosan igényelem meg az emelt családit és a gyermekvédelmit, mert apával hivatalosan nem vagyunk együtt, nem egy a lakcímünk sem. Gyakorlatilag viszont egy családot alkotunk. Az első gyerekre egyedülálló családit kapok és gyermekvédelmit. Most születik meg a tesó, rá is igényelhetem? Nem fognak hülyének nézni?
2014. jún. 3. 13:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%
Nincs mit! Miért ne lehetne kihasználni a lehetőségeket? Nem milliókat loptok el. :-) Nem kell álszenteskedni, miért csak a c*gányok álljanak sorba a segélyért, akik nem is dolgoztak soha, hogy valamit betegyenek a közösbe. Ti csak visszakapjátok, amit leadóztatok eddig.
2014. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem rosszmájúság, szimpatikus a dolog, vagy sem, azért lássuk be, ez akkor is szimpla csalás. Annyi, hogy igazán ehhez nekünk semmi közünk, és én személy szerint nem is ítélkezem. Szerintem az emberek zöme követ el kisebb nagyobb stikliket életében, miért ne élhessen a kérdező pont ezzel, ha formailag adott a dolog.
2014. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Akkor is megkapnám, ha házasok lennénk, kivéve azt a plusz 1000ftot ami az emelt családi. Az, ha valaki nem kapja meg bocs, de engem nem érint és nem is érdekel. Nem én alkottam a szabályt.
2014. jún. 3. 13:36
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Tehat ezek szerint 1000 forintért csalsz??? Egyre undorítóbb vagy a szememben.
2014. jún. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem 1000ft-ért csalok mivel nem vagyok és egyelőre nem is leszek házas. Nem kérdeztem a véleményed magamról, vagy a dolgaimról, egy kérdésre sem kötelező válaszolni :)
2014. jún. 3. 14:07
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

Elég egy kedves szomszéd és kiderül, hogy életvitel szerűen együtt éltek és ebertelen büntit fogsz kapni.

Mondjuk meg is érdemelnéd. Lopsz, csalsz és hazudsz. Jó minta a gyereknek.

2014. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%

Felesleges veszekedni. Úgy is ellenőrzést kap, vagyis nagy rá az esély. Az egyedülálló családi pótlék annak jár, aki külön is él a gyerek apjától. Az, hogy nem vagytok házasok, nem egy a lakcímetek, nem vagytok bejelentve mint élettársak, az a MÁK-ot nem érdekli. A MÁK azt nézi, hogy egy háztartásban élte-e vagy sem? Na, ez itt a kérdés! Ez a lényeg, hogy egy háztartásban éltek-e? És igen, mert azt írtad, egy családot alkottok. Na, a MÁK-ot ez érdekli. Barátnőm is így volt, csak ott 2 év volt a korkülönbség, és ott tényleg csak annyi volt, hogy a volt párjával kibékült, majd szétmentek, mert mégse ment, de terhes lett a barátnőm. Kérte a családit egyedülállóként, majd meg is kapta, majd kb. fél év múlva csengettek, hogy Jó Napot az APEH-tól (ma NAV) jöttünk. Mivel minden rendben volt, nem kapott semmit, ja és a szomszédokat is megkérdezik. Szóval hajrá, 1500 Ft-ért.

Amúgy meg lehet dolgozni apukának is, meg anyukának is és akkor nem kell kuncsorogni 1000 Ft-ért meg segélyért és kaphatna anyuka tgyást és gyedet.

Aki 1000 Ft csak, az szánalmas, a magyar társadalom szégyene.

2014. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!