Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Jár családi pótlék? (a többi...

Jár családi pótlék? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Most végeztem a gimnáziumot és egyetemre megyek. Tudom, hogy "normális" esetben nem jár családi pótlék, azonban az édesanyám egyedül nevel, de nem elvélt vagy ilyesmi, hanem teljesen egyedül. Ezt úgy értem, hogy az édesapám lelépett a születésem után, és lemondott minden jogáról irányomban, tehát gyerektartást sem fizet. Ez azt jelenti, hogy egy (nem túl magas) fizetésből élünk ketten. Ilyen esetben is megvonják a támogatást?

2014. aug. 11. 01:04
 1/3 anonim ***** válasza:
ebben az esetben sincs csp.
2014. aug. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csp minden esetben max. 20 éves korig jár :/
2014. aug. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, csap nem minden esetben 20 éves korig jár. Járhat 23 éves korig, mert járhat 16-ig is, ha valaki addig tanul közoktatási intézményben.

A kérdező nem azért nem kapja, mert 20 éves, hanem azért, mert felsőoktatásba megy.

2014. aug. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!