Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egy barátnőmnek segítenék....

Szilvia06 kérdése:

Egy barátnőmnek segítenék. Van valamely jogszabály, törvény, támogatás, segítség nekik? Egyedülálló minimálbéres családanya, özvegy,20 és fél éves fia nappali tagozaton tanul, szintén özvegy, nyugdíjas nagymamával egy háztartásban.

Figyelt kérdés
Egy barátnőmnek segítenék, azonban a törvények között nem igazodom el túl jól, még hasonló cipőben sem jártam szerencsére. Hogy fokozatosan vázoljam fel, a barátnőm annak idején 18 évesen férjhez ment, még azután nem sokkal 19 éves kora előtt meg is szült. A férje, amikor a gyermek két és fél éves volt balesetben meghalt. Azóta egyedül neveli a mára már 21 és fél éves fiát, eddig családi pótlékot, családi kedvezményt és árvaságit kapott. Jelenleg egy minimálbéres helyen dolgozik, ahol a nettó keresete sokszor még a 75 000 Ft-ot sem éri el, (folyamatosan másik munkahely után keres) most pedig a fia kora miatt megvonták a családi pótlékot és kedvezményt is, ami több, mint 20 000Ft-ot jelent az egyébként is szűkölködő családnak. Mind a ketten a nő nyugdíjas és szintén özvegy anyukájával élnek egy családi házban. A barátnőm mellett 20 éves kora óta nem volt férfi (a mai napig sincs). Jár-e neki valamilyen támogatás? A fia nappali tagozaton, szakma elvégzése után, jelenleg érettségizik. Az elkeseredett anya nem akarja, hogy fiának ott kelljen hagynia az iskolát, de nem képes megteremteni az anyagi feltételeket hozzá. A fiú eddig a továbbtanulást tartotta megfelelőnek, katonai pályára vágyott, azonban a jelenlegi keresetből nem fog menni. Van valamely jogszabály, törvény, támogatás, segítség nekik?

2014. okt. 4. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg a fiú nappali tagozaton tanul, addig kapja az árvaellátást. Csak igazolás kell az iskolától.
2014. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

20 éveskor után nem jár családi és adókedvezmény ez teljesen jogos, így van a törvénybe.

Viszont ha nappalin tanul jár árvasági. Más nincs hétvégére vállaljon diákmunkát a gyerek.

Egyébként sok hitelük van, vagy hogy lehet hogy van anya fizetése 75 ezer, van a nagyi nyugdíja plusz özvegyije annak együtt meg kell lennie 80 ezernek,meg a fiú is kap 30 ezer árvaságit. Nem mondom, hogy fényesen de három embernek 180 ezer azért elégnek kell lennie. Gondolom nagyi laskásában élve,albérletet sem kell fizetni.

2014. okt. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Családi házban kissé mások a közüzemi számlák, mint egy panelban, ezért 3 emberre, az a 180 ezer forint nem, hogy nem sok, de elégnek sem mondható.
2014. okt. 5. 11:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor kisebb lakásba kell költözni. 3 ember családi ház luxus, ha olyan magas rezsije van.
2014. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyi a rezsije? Túl sok azért nem lehet...


Az egyetlen járható út szerintem, ha a fiú is dolgozni kezd. Diákmunkát hétvégén is végezhet, akár éjjel is, elég nagy kereslet van rá.


Több is ismerősöm (16-19 évesek) csinálják azt, hogy nyáron szinte végig dolgoznak, ezzel keresnek annyit, hogy tanév közben is marad ebből, esetleg kiegészítik egy kis hétvégi munkával, ha valamire nagyon kell.

Nem így képzelték el a fiatalságukat ők sem, de nagy úr a muszáj!

2014. okt. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21,5 éves fiú dolgozzon már, amellett is tanulhat! Ne az anyja gondja legyen már eltartani. Ha tanul is munka mellett, 24 éves koráig megkaphatja még az árvaságit is, sőt még plusz 2 évre igényelhető, ha felsőoktatásban tovább tanul, vagyis 26 éves korig. Ennyi idősen miért nincs meg az érettségije, szinte minden szakközépben megvan rá a lehetőség?
2014. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Kimondtad a varázsszót: szakKÖZÉPben.

A szakmunkásképzés nem ad érettségit.

2014. okt. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is 21 évesen érettségiztem bukás nélkül.

Először elvégeztem a szakmunkást az 4 év év vesztes vagyok így 19 évesen végeztem majd 2 év alatt ugyan abban az iskolában megszereztem az érettségit. Gondolom a fiú is így szerezi meg.

2014. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ozvegyi nyugdij??
2022. dec. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!