Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnék 3. ik babát, de nem...

Szeretnék 3. ik babát, de nem tudom, igénybe vehetek-e támogatást úgy, hogy már 4 éve főállású családanya vagyok, munkahelyem 2009 óta nincs. Nem biztosítva, milyen állami segítséget vehetek igénybe, szülés után jár valami, vagy mindentől elestem?

Figyelt kérdés
Van egy 13 és egy 9 éves kisfiam, de a férjemmel egyre jobban vágyunk még egy babára

2013. márc. 25. 10:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
csak a gyes jár.az annak is aki életében nem dolgozott.3 évig és a családipotlék.Valamint az egyszeri segély szülés után amit a 3 pecsétért adnak
2013. márc. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ja és 3 gyerek után,lehet kérni az ingyen étkeztetést oviba,suliba,ingyen tankönyv stb.Ha a pici még nem ovis akkor is.
2013. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 zabmester ***** válasza:

Gyes, meg családi pótlék, az mindenkinek jár.

De ezt, hogy nem vagy biztosítva, úgy érted, hogy a tb-t sem fizeted magad után? Mert azt azért nagyon kellene... Különben a terhesség alatt az összes vizsgálatot, meg mindent ki kell fizetned (akkor is, ha nem magán dokihoz mész), illetve a szülés összes költségét is ki kell fizetned, szóval mindent.

2013. márc. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Még TB-d sincs? Azt nagyon gyorsan kezd el fizetni, havi 6000 ft körül van.

Amúgy csak gyest és csp-t fogsz kapni. Illetve az egyszeri anyasági támogatást, ha meglesz a kellő pecsét, ha eljársz terhesgondozásra rendesen, de ugye TB nem ártana. Utólag behathatja a NAV.

Az óvodában 3 gyereknél féláron van a kaja, a tankönyv ingyen van.

2013. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Főállású anya nem csak az lehet, akinek 3 gyereke van?
2013. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem vagy főállású anya, csak munkanélküli. CSak a 3. gyerek után lehetsz az. Gyes+CSp+egyszeri anyasági jár. A tb-t mióta nem fizeted? Visszamenőlegi is ki kell majd büntetéssel együtt. Sajnos ez saját tapasztalat a családból. Ha nem fizeted, akkor viszont minden vizsgálat és a szülés, kórházi ellátás teljes költségé ki kell fizetned. Ez többszázezres költség. Én a helyedben sürgősen rendezném a tb-m visszamenőleg is.
2013. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem főállású anya, csak szebben hangzik, mint a munkanélküli. Na, de mindegy.

A TB-nek mindenképp járj utána a NAV-nál, mert terhesen ellátnak, mert terhes nőt, el kell látni, de utólag behatják az árát, ahogy írták is, mivel igénybe veszed az orvosi ellátást.

4 éve nincs TB-d? Egyszer se kellett orvoshoz menj?

Azt is mérlegeld, hogy a 3. gyereknek meg tudtok-e adni mindent, ne azért szülj, mert akkor biztosítva leszel a gyes által, illetve közel 50 ezer családit kapsz majd. Ennyi pénzért nem éri meg, hogy aztán meg segélyekért állj sorba, mert már nagycsaládos vagy és ez könnyebb, mint elmenni dolgozni!

2013. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

nem vagy főállású anya, az csak 3 gyerekkel lehet...

munkanélkülinek hívják a jelenlegi állapotodat.

gyesre leszel jogosult csak.

vagy ha még csak tervezitek a babát akkor elmehetsz dolgozni, ha meglesz az 1 éved akkor gye4det igényelhetsz

2013. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ mindenkinek. Lehet rosszul fogalmaztam, még mielőtt megköveznétek, de számomra a család ellátása, gyerekek nevelése, a háztartás az főállásnak számít. Nem én akartam így az elején, vidéken élünk, távol a várostól, hát választanom kellett. Én a családot választottam. Pár éve nekem ez az életem,és nem bánom!Nem azért szülnék, mert könnyebb munkanélkülinek lenni.Aki ezt írta, az nincs tisztában azzal, mit jelent manapság a munkanélküliség!Az anyaság, a nevelés számomra a csoda, és nem azért tettem fel a kérdést, mert segélyekből szeretnék élni, férjem tisztes fizetést kap, szót sem ejtettem arról, hogy nélkülöznénk. A jogaimmal szerettem volna tisztában lenni. Mi jár, mi nem,mint akárki másnak. TB-m nem él, és NEM, több mint 5 éve már hogy nem kellett szakorvoshoz mennem. Hála Istennek. A háziorvoshoz meg nincs szükség rá. A tanácsokat megfogadom, köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 25. 13:45
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha olyan jól éltek, akkor miért nem fizeted a TB-d? Igen nagy felelőtlenség! Ha baleset ér, akkor inkább kifizetsz több százezer forintot?
2013. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!