Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Meddig kapja az ember a...

Meddig kapja az ember a családi pótlékot? Azt olvastam, hogy OKJ-s képzések esetén még jár, egyetem alatt viszont nem.

Figyelt kérdés

Én jelenleg 19 éves, végzős gimnazista vagyok, idén érettségizem. Egyetemre szeretnék menni, és azt hallottam, hogy édesanyámnak ebben az esetben már nem fog járni a családi pótlék. Ez valóban igaz?

Mert most pl. azt olvastam, hogy a nappali OKJ-s képzések ideje alatt viszont jár.


2015. ápr. 18. 16:38
 1/2 Vilcsianyuja ***** válasza:
70%

Maximum 20 éves korodig jár, amíg közoktatási intézményben tanulsz. Közoktatási intézmény: óvoda, általános iskola, szakmunkásképző iskola, szakiskola, gimnázium, szakközépiskola, alapfokú művészetoktatási intézmény, gyógypedagógiai-, konduktív pedagógiai nevelési-oktatási intézmény, diákotthon és kollégium.

Vagyis ne válassz az egyetem helyett holmi OKJ-s tanfolyamot, mert akkor sem fog utánad már anyukád családi pótlékot kapni.

2015. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jaj, semmi pénzért nem mennék OKJ-s képzésre egyetem helyett, csak érdeklődöm. :)

Köszönöm a válaszod! :)

2015. ápr. 18. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!