Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg meg lehet szokni azt,...

Tényleg meg lehet szokni azt, hogy az ember mellett már nincs ott a gyermeke? A bölcsi/ovi/iskola/egyetem miatti távollétet hogy viseltétek?

Figyelt kérdés

A kérdésem elsősorban nagyobb gyerekek anyukáihoz szól, de bármilyen vélemény érdekel.

Hogyan lehet megszokni, feldolgozni azt egy anyának (nyilván egy apának is nehéz, de ők már az elejétől fogva ritkábban látják a gyermeküket), hogy a gyereke egyre kevesebb időt tölt vele, mert iskolába jár, vagy mert más városba költözik egyetem miatt? Még csak most lesz 2 éves a lányom, de egyre többet foglalkoztat ez a kérdéskör. Nem bírom elképzelni, hogy reggeltől-estig ne lássam...

Nektek hogy ment az elválás?


2015. febr. 3. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nem tudod elképzelni, mert még csak 2 éves :)

Ha majd kamasz lesz, örülnél még annak, hogy ne lásd pár napig :D

De komolyra fordítva, majd örülsz neki, hogy fejlődik, önállósodik, büszke leszel rá, hogy van munkája, párja, családja.

Ez egy folyamat, nem egy pillanat, amikor elszakítanak tőle. Szóval mi olyan nagy változást nem éreztünk. Nem viselt meg minket. De talán azért is, mert látjuk, hogy minden rendben van az életével, nem kell aggódni érte.

Meg jó is újra kettesben lenni a férjemmel. Na meg azt úgysem tudnám elképzelni, hogy már felnőttként itthon lakjon a gyerekünk, mint egy kisgyerek.

2015. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam 10 éves. Zokogtam, mikor bölcsis lett. Igen, meg lehet szokni. Az elején nehéz, de aztán amikor látod, hogy ő is jól érzi magát, beszokott, neked is könnyebb lesz. Egy idő után ez az élet rendje. Kell, hogy mást is megismerjen az otthonán, családján kívül. Ebből is sokat tanul. Ne érezze rajtad a bizonytalanságot, mert akkor nehezebb lesz. Biztatni, és dicsérni kell. Ja, és újra ez vár majd rám is, mert a kicsi 11 hónapos.:) Nem tudom, hogy könnyebb lesz-e.
2015. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is csak egy évvel idősebb a tiédnél :) de mi jól viseltük. Igazából neki is jó, mert gyerekkörnyezetben van. Nekem meg azért jó, mert amíg ő bölcsiben van, addig itthon nyugodtan tudom a dolgomat csinálni, mert egyébként szereti kivívni a figyelmet, így amíg itthon volt napközben nem igazán tudtam semmit sem csinálni. Azon kívül nem az én idegeimen táncol állandóan, így én is nyugodtabb vagyok, így nem egy idegbeteg anyát lát állandóan. Összességében mi a pozitív hatásait élvezzük a különlétnek. (persze ez nem jelenti azt, hogy napközben nem jut eszembe, hogy vajon mit csinálhat, meg hiányzik is, de tudom, hogy jó helyen van, jól érzi magát) :)
2015. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én már alig várom a szeptembert, hogy végre óvodába menjen a lányom.

Nekem felüdülés lesz az a pár óra magány, csend.

Én egyedül nevelem, így mindig vele vagyok, már megőrülök, nagyon várom már, hogy ismét legyen magánéletem.

Amúgy se traumaként kell ezt megélni, nem vagyunk mi összekötve, különálló személyiség ő is, az óvoda is része az elválás folyamatának.

Nem sírni kell, hanem elfogadni.

2015. febr. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!