Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Lemondott családi pótlék?

Lemondott családi pótlék?

Figyelt kérdés
Ha én lemondtam a családi pótlékot egy téves információ miatt, kérvényezhetem, hogy állítsák vissza és visszamenőleg kérhetem-e? 10 hónapról van szó.
2015. ápr. 21. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg 2-3 hóra kaphatod meg, de természetesen kérvényezheted.
2015. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg.Milyen téves információról van szó?
2015. ápr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kiköltöztünk Németországba, a férjem kiküldetésben van kint magyar cégtől, nekem nincs munkaviszonyom. Azt mondták a németeknek kell fizetni mivel ott fogunk életvitelszerűen élni, és ott járnak a gyerekek iskolába. A németek azt mondják, hogy a magyaroknak kell fizetni ők csak a különbözetet fizetik. Hát ezért lett lemondva.
2015. ápr. 21. 18:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez esetben visszamenőleg is fizetniük kell.
2015. ápr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Remélem így lesz! Köszönöm.
2015. ápr. 21. 18:47
 6/9 anonim ***** válasza:

A németek tévednek. Itthon csak akkor kaptok, ha itt laktok, neked munkaviszonyod van itthon, a különbözet kintről jön.


HA kint laktok, vagy te itt a gyerekekkel, de nem dolgozol, akkor pedig a teljes összeg kintről jön.


A Kincstár oldalán le van vezetve, mi alapján dől el, melyik a folyósító ország.

2015. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Linkelnél nekem, hogy hol van ez leírva? Mert én nem találom. A Mák is azt mondta, hogy ők fizetnek. Már teljesen elveszettnek érzem magam.
2015. ápr. 22. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt én is olvastam, de ebben nem látom azt leírva, hogy ha nekem nincs munkaviszonyom akkor nem Magyarország a kifizető.
2015. ápr. 22. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!