Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ugye, hogy jó döntés volt a...

Ugye, hogy jó döntés volt a családi pótlékot óvodába járáshoz kötni? Egyetértetek ezzel a döntéssel? Legalább minden gyerek időben tanulja az alkalmazkodást.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 10. 16:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%
Ugyan mi volt benne a jó? Ha anyuka otthon van, megtehetik akkor miért ne lehetne otthon a gyerek is ? Utolsó évben akkor is járatnia kellett volna a gyereket rendesen ahhoz, hogy iskolába mehessen. Ez megint ilyen semmire nem való törvény volt.
2015. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
De legalább a koszon kívül ragad más is azokra akikkel nem foglalkoznak otthon.
2015. ápr. 10. 16:31
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
nem, nem volt jó. Akikre gndolsz, azokat eddig is bevitték, mert kaptak enni... de innentől ha három gyerekedből kettő beteg, a harmadik mehet oviba...
2015. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Sokan viszont azt mondják,hogy 3 évesen már szoknia kell a gyerekek társaságát.
2015. ápr. 10. 16:51
 5/27 anonim ***** válasza:
67%

Igazat adok, mert a gyerekek korai szocializációja fontos, főleg ott, ahol otthon nem foglalkoznak velük vagy nem megfelelő mintát látnak.


Viszont törvényileg lehetetlen szétválogatni, hogy kinek van erre tényleg szüksége és kinek nincs - ezért vonatkozik mindenkire. No meg 3 évesen azért nem árt, ha már közösségben van, egy kisebb testvér és az otthon levő szülő nem tudja ugyanazt nyújtani, mint egy nagyobb létszámú közösség.

2015. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ugyenerre gondoltam amikor az alkalmazkodást írtam.Meg egy csomó mindent meg kell tanulnia mire iskolába megy.A tanítónők nem kezdhetik tanítani kezet mosni például.Sajnos sok gyereknek ezt tanítani kell első osztályban.Pedig ott már nem ez kéne hogy központi téma legyen.
2015. ápr. 10. 17:05
 7/27 anonim ***** válasza:
61%

Igen, ti nyilván gyermekpszichológusok vagytok, akik teljesen új alapokra helyezik a gyermeklélektant. Vagy netántán olyan családból jöttök, ahol csak a kosz ragadt rátok 3 éves kor után. Mert ugye ha minimális ésszel rendelkeztek, és nem csak a kosz ragad rátok akkor el lehet olvasni számtalan pszichológiai tárgyú írásban, hogy a gyermekek nagy része 4-5 éves kor között lesz érett arra, hogy óvodában legyen egész nap. És itt most nem arról van szó hogy nem igényli a gyerektársaságot. Igényli, de nem 8-4ig, és nem a szülő nélkül.

Az akinek a gyereke nem ment eddig 3 évesen oviba, de normális családból származott, nem a négy fal között ült a gyerekkel. A gyereknek nyílt alkalma a szocializációra, a szülővel együtt, olyan közegben ahol biztonságban érzi magát, és megfelelő társak vannak hozzá. Nem pl egy borsodi falu kis óvodájában ahol a gyerekek 85 %-a putris cigány, és nem kultúrát, csak ótvart kap tőlük a többi, tisztelet a kivételnek mert az is van. Nehogymár bárki megszabja hogy én óvodába vigyem a gyerekem, mikor egyértelmű hogy nem érett rá, mert kedves honatyáink féltik a cigány kölköket, és integrálni akarják őket. Megjegyzem, amíg hétvégén és este hazamennek, addig ez lehetetlen feladat, mert a család visszahúzza. Az én lányom 4 évesen ment oviba, és köszöni jól van, ma már 8 éves, értelmes okos, barátkozó, az iskolában is dícsérik. A kicsi sajnos 2,5 éves korától bölcsis volt, majd ovis, de azt látom, hogy igazán most ért meg a közösségre, és most igényli, most érzi jól magát az oviban kb8 órán keresztül, és most 5,5 éves.

Szóval az ovi egy szükséges rossz, ha a szülő nem lehet otthon a gyerekkel, ha a család normális. Ha nem az az más kérdés, de nem tartom helyénvalónak mindenkit büntetni egy réteg hülyesége miatt.

2015. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
53%
Utolsóval értek egyet teljes mértékben. Mondjuk nekem vissza kellett mennem dolgozni, úgyhogy kislányom volt bölcsis is 2 éves korától kezdve, most pedig oviba jár, de ha tehettem volna inkább itthon tartom még 1-2 évig. Felháborító, hogy már ezt is meg akarják szabni, azt gondolom hogy azok akik nem tudnak enni adni a gyereknek, úgyis beadják az oviba mert ott legalább napi 3 kaja megvan.
2015. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Én lányom is 4 évesen kezdte az ovit,igen,ő is jól van,köszöni.Mindez inkább abból a szempontból jó,hogy ralatnak a gyerekekre az óvónők,és talán végre előbb kiderül,ha egy családban valami nem normálisan működik.Nem,sajnos nem hordták egyesek rendszeresen oviba azokat a gyerekeket,akikre gondoltatok.Amint jött a családi meg egyéb szociális juttatás,tettek magasról az ovira.
2015. ápr. 10. 18:33
 10/27 A kérdező kommentje:
Ja,nem kötelező egész napra,be lehet adni a gyereket napi 4 órára is.
2015. ápr. 10. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!