Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha az apuka Ausztriában...

Ha az apuka Ausztriában dolgozik, megkaphatjuk az ottani családipótlékot?

Figyelt kérdés
Mi itthon vagyunk Magyarországon a babával

2015. aug. 1. 22:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Meg egy kérdés. Gyed, GYES jár itthon, ha kint megigényli a férj a csalásipótlékot?

2015. aug. 2. 09:56
 12/19 anonim ***** válasza:

a gyed, gyes a az EP-ra tartozik, a családi a mákra.

szóval nem kell egy kalap alá venni

amennyiben szülés napján itthon vagy biztosítva, úgy itthon is kell igényened a gyed-et gyest

2015. aug. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Gyest az államkincstár adja
2015. aug. 2. 14:10
 14/19 anonim ***** válasza:
akkor 5 ös válaszolótól kell kérdezni, ő gyest is kintről kap, azt én sem értem hogyan, elvégre apuka dolgozik, tehát eleve ő nem kaphatja, ....habár lehet a külföldi TB felé bejelentette őt az apa maga után, viszont nem lehet egyszerre 2 országban is biztosított az ember.., jó lenne ha inkább írna az 5-ös bővebben
2015. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
az apa kapja az "elterneld"-et
2015. aug. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem Krankenkasset kerdezd meg. Szerintem kell legyen neked E-Card-od (tb),ami lehetseges apuka altal is (mitversichert). Apuka nem hiszem hogy mehet gyesre,ha dolgozik....A masik,hogy nekem be kellett vinni a Mutter-Kind Passt,es igazolni az orvosi vizsgalatokat,kulonben nincs utalas.
2015. aug. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
5ös vagyok amukán keresztül kapom a Gyest itthon egy kanyi vasat nem igényeltünk meg. Mindent csak kintről.
2015. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*apukán
2015. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, remélem, nem haragszol, hogy a kérdésed alatt kérdezem, de úgy tűnik itt vannak, akik tudják...

Hogy működik? Mennyi ott a családi 1/2 gyerekre? Hány éves korig jár? Minden apuka igényelheti, aki be van jelentve? Az adókedvezmény is jár, ha mi itthon vagyunk? Az mennyi?

2015. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!