Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek kibabrálás ha az...

Szerintetek kibabrálás ha az apuka ráírja a gyereke monogramját a gyereke íróeszközeire?

Figyelt kérdés

Egy részből azért mert egy családban több a gyerek, főleg csak féltestvérek, és hozzájuk semmi közöm, nem szeretném más tolltartójában látni a másik pedig nem szeretném ha az iskolában elkallódna apránként a ceruzái így gondoltam ráírom a gyerekem monogramját.

Nem pofátlanság ez hogy én megnevezem a tőlem kapott dolgokat a gyerekem részére?

Megtehetem vagy sem?

Nem sértődhet meg ezen az anyuka?



2015. júl. 27. 15:45
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Azért is szeretném ráírni a nevét mert a féltestvérei állandóan elvesznek tőle mindent és a végén amit tőlem kap azt sem tudom hogy kinél köt ki.

Talán annak már nyoma lesz hogy kié is valójában, és el akarják tüntetni az már látványos nyomot hagy.

2015. júl. 27. 15:47
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem bajnak, viszont monogram ide vagy oda, az iskolában el fog pár dolog úgyis kallódni, és még a féltestvérei is simán használhatják, ugyanis a monogram használat ellen nem véd.
2015. júl. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne kibabrálás, szerintem semmi gond nincs ezzel, sőt!


Nálunk az iskolában külön kérték, hogy mindenbe írjuk bele a nevét a gyereknek, a ceruzákba is, hogy ne legyen gond, hogy melyik kié.

2015. júl. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
4%

mindig tolltartóban kell tárolni

a suliban is úgy van, előveszik amikor írnak, színeznek vele, utána mindet visszateszik, minden ceruzának meg van a helye, kisiskolások tolltartója egyesével van gumizva amibe be kell fűzögetni.


magyarán a trehányság ellen kell fellépni inkább, nem szanaszét hagyni, amikor javában már fociznak, v hasonló


nekünk soha semmink nem tűnt el és a szagos radír volt a legnagyobb kincs és én sem egyke vagyok..

2015. júl. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Lehet hogy ez ellen nem véd, de legalább nagy az esély rá hogy a gyerekem hamarabb tudja bizonyítani hogy az övé és hamarabb visszakerül a tolltartóba.

Lehet monogram nélkül hamarabb gazdát cserélne az iskolában is és otthon is, és elszeretném azt is kerüli hogy kicserélgessék a megkopott elhegyezett ceruzákat.

2015. júl. 27. 15:53
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi együtt vagyunk a férjemmel, egy gyerekünk van.

De azt már most leszögezte, hogy a gyereknek mindenben benne lesz a monogramja, vagy egy varrható/vasalható jel lesz rajta.

Neki lopkodták a cuccait az iskolában anno, és ezt szeretné megelőzni ezzel. Nem azért fogunk minőségi dolgokat megvenni a gyereknek, hogy ellopják az oviban/ suliban.


Úgyhogy megértelek. Tedd nyugodtan.

2015. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az iskolában én is ráírtam, ennek ellenére mindenki azt használta, mindig elveszett. Az anyukát nem ismerem, fogalmam sincs, min sértődik meg. Van aki bármin meg tud. Írd rá nyugodtan, ha szeretnéd.
2015. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szíved joga megtenni! Szerintem nyugodtan. Amúgy mikor megtanultam írni én saját magamnak írtam rá mindenre a nevem, már csak azért is mert örültem, hogy le tudo írni a nevem!

Ha otthon el is kerülhetőek ezzel a viták a suliban akkor sem fogod tudni kívédeni a csere-berét, vagy az elhagyást. Legfeljebb könnyebben visszakerül, ha engedély nélkül "veszik kölcsön", vagy elfelejtik visszaadni.

2015. júl. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Pogány Zsuzsi válasza:
14%
Konkrétan fejbebasznám a tolvaj féltestvéreket. Megtanulnák örökre, hogy lopni nem korrekt.
2015. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

És lenne még egy kérdésem.

Ti iskolakezdésre a gyereketekkel mentek nagy bevásárolni vagy csak a nagyobb dolgokat veszitek vele hogy ő döntsön?

2015. júl. 27. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!