Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 16 éves gyerek után újból...

16 éves gyerek után újból kell igényelni családi pótlékot?

Figyelt kérdés
2015. szept. 5. 18:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
miért kellene?
2015. szept. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
nem kell, továbbra is jár neki, feltéve hogy tanul.
2015. szept. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Alapból az iskola jelenti a MÁK felé, hogy a gyerek még tanul. De alkalmanként ezt elmulasztják, vagy valamilyen adminisztrációs hiba csúszik be, ilyenkor megszüntetik a csp. folyósítását, és új iskolalátogatásit kell beadni.

Mi is így jártunk, csak azt vettem észre, hogy a fiam után nem jött családi. A húga 1 évvel fiatalabb, ugyanabba a gimibe járnak, nála nem volt gond a következő évben.

Érdemes felhívni a MÁK központi számát, a te taj számod alapján megmondják, hogy van-e igazolásuk.

2015. szept. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Én megszüntetném a családi pótlék GYES GYED adókedvezmény , aki gyereket vállal, az fedezze saját zsebből, ne a többi ember adójából aki meg nem véletlenül nem akar vállalni gyereket.
2015. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Ebben az esetben gondolkodj el azon is, hogy ki fogja pelenkázni az utolsó magyar nyugdíjast!!!
2015. szept. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
5: szivembol szoltal. kedves 4-es: a magyar tb rendszer a szolidaritas elven mukodik, aminek a lenyege hogy a jarulekainkbol annak a kiadasaihoz is hozzajarulunk aki gyermekgondozasi celbol fizetesnelkuli szabadsagat tolti, munkanelkuli, nyugdijas, hontalan, vagy egyeb ellatasra szorul ra. te is lehetsz barmelyik, majd akkor terjunk vissza ra.
2015. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Akkor is megszüntetném, azt a rengeteg pénzt inkább a tanárok nővérek fizetésének emelésére, közút és vasútfejlesztésre kéne használni, nem kötelező gyereket vállalni aztán meg vadászni a postásra mert elcigiztük a pénzt és nincs pelenkára meg kiscipőre, ha van háttér kell gyerek, ha meg nincs akkor ne akarjon gyereket más pénzéből nevelni
2015. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem érted a lényeget?

A férjem és én remekül megélnénk kettesben a kettőnk fizetéséből. A gyerek születésekor viszont az egyik fél egy időre kiesik a munkából. Kevés az a család, ahol egy fizetésből 3 embert (apa, gyerekkel otthon levő anya, gyerek) el tudnak tartani. Tehát ha nem lenne gyed, gyes, jelentősen csökkenne a születendő gyerekek száma.

A magyar szabályozás 3 évet ad az otthonlétre. Legtöbben azért nem tudnak hamarabb visszamenni, mert nincsenek bölcsődei férőhelyek. Hogy kellene? Na és miből? Csak nem az adóból? Vagy az is önköltséges lenne szerinted, meg az óvodák is? Na, itt csökkenne tovább a születések száma.

3 éves kor után már csak a csp van. Most mondjam azt, hogy ez igencsak minimális segítség? Az adókedvezményről meg annyit, hogy pont arra hivatott, hogy a dolgozó, azaz potenciális adófizető gyerekeket nevelő családokat ösztönözze.


Vegyük azt, hogy innentől semmilyen támogatás nem jár, mindenki pusztán a saját kontójára vállal gyereket. Ez ugye anyagilag nem fog menni, tehát aki normális körülmények között képzeli el a gyereknevelést, az nem fog szülni. Onnantól nem kell ám emelned a tanárok fizetését, mert egy idő után nem lesz rájuk szükség. Hadd ne vezessem le, hogy mivel jár az, ha elöregszik a lakosság, és csak azok vállalnak gyereket, akiket nem érdekel, milyen körülmények között fog felnőni.

Egy dolgot kiemelnék, a te nyugdíjadat, eü ellátásodat sem lesz, aki kitermelje.


Én abban hiszek, hogy azok a családok, akik tisztességgel felnevelik a gyerekeiket, megérdemlik a támogatást, mert az ő gyerekeik viszik majd tovább ezt az országot.

Én 5 gyereket nevelek. Egy már kirepült, most kezd a katonaságnál. Ő fogja védeni a te s*ggedet is. Kettő gimnazista, egyikük tanárnak, másikuk állatorvosnak készül (házikedvenced van?). A két kicsi még tiszta lap, de úgy neveljük őket, hogy ne lustizzák végig az életüket.

Nyilván igénybe vettük a gyedet, a gyest, a csp-t, sőt az adókedvezményt is. Ezek nélkül nem ment volna, vagyis nem így ment volna. De 5 hasznos ember nő fel ebben a házban.


Csöndben mondom, ha kicsit számolgatsz, még mindig mi jártunk rosszul anyagilag, mert a támogatásoktól függetlenül kevesebb az egy főre jutó jövedelmünk, mintha két keresetből ketten élnénk.


Amúgy meg csak a gyerekesekre ugrasz? Veled mi lesz, ha kihullik alólad a munkahely? Majd visszautasítod a segélyt?

Vagy mi van akkor, ha krónikus beteg leszel, és a kezelésed költsége bőven több lesz, mint a befizetett tb járulékod? Ne adj Isten, mi lesz, ha néhány év munkaviszony után le kell százalékoljanak egy baleset miatt? Kinek a pénzéből fognak téged gyógyítani, eltartani? Megmondom én neked, a gyerekeim befizetett adójából. Mert ez erről szól. Annak adnak belőle, aki ilyen-olyan okból éppen jogosult rá.


Figyelj, nekem semmi bajom azokkal, akik akár az anyagi, akár egyéb kényelmi szempont miatt nem vállalnak gyereket. Az ő dolguk. De kezd telelenni a kiscipőm azokkal, akik szerint bűn igénybe venni az állami támogatórendszert, ergo lassan bűn gyereket szülni.

Nézz egy kicsit magadba, és tedd össze a két kezedet, hogy vannak még családok, ahol ha segítséggel is, de adófizető polgárokat nevelnek fel. Mert az emberiség nem áll majd meg a te haláloddal!

2015. szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%
Végig olvastam amit írtál és felfogtam, de rengeteg olyan család van akik vannak abban a helyzetben hogy mindenféle támogatás nélkül is neveljenek gyereket, persze nagyon sok van köztük akik ennek ellenére sem akarnak gyereket vállalni és van rengeteg olyan család ahol ha pl. nem dohányoznának akkor maradna gyereknevelésre segélyezés nélkül is. Én azt mondom akinek van az csináljon és neveljen gyereket, mert van sok olyan ember, akinek meg nem telik rá az meg ne akarjon, így is a fiatalok többsége külföldre megy amit az én adómból is neveltet az állam a szülőkkel, az én seggemet meg nem fogja megvédeni senki, mert a magyar hadsereg nem ütőképes, legfeljebb Afganisztánba kisegítőnek kiküldeni, árvízvédelemre kivezényelni alkalmasak, minket a szlovákok is elpusztítanának, ez a katonaság oldala az említett dolognak, a nyugdíjrendszer meg így is úgy is össze fog omlani, hirtelen balesetes egyének ellátását fedezni meg a családi pótlék árából is lehet, olyan embereket is akik nem vállaltak illetve vállaltak gyereket, ezt én nem keverném ide. Ha ez az ország nem teszi lehetővé azt hogy a lakosság önerőből gyereket vállaljon, akkor szép lassan elfogyunk, de ahogy a magyarokat ismerem lehet jobb is, megérdemeljük mert sok a rossz ember közöttünk, éltem külföldön, borzalmasak a különbségek.
2015. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Ja és nem csak a gyereknevelésre ugrok, de az összes gyógyszertámogatást is megvonnám amit az emberek saját felelőtlenségükből balgaságukból szereznek, ilyen a 2es tipusú cukorbetegség is, 1 ft-tal nem támogatnék egyetlen gyógyszert sem, ahogy semmilyen érszűkülettel koleszterinnel stb. kapcsolatos gyógyszert sem amit az emberek a buta esztelen táplálkozási szokásaikkal értek el, akkor már inkább a gyereknevelés hogy valami jót is írjak.
2015. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!